Skip to content

Pomoc dla par
Problemy natury psychologicznej ogólnie spotykają indywidualne osoby. Leczenie psychologiczne w postaci konwersacji, a także psychoterapia to zazwyczaj właśnie sesje indywidualne z terapeutą. Istnieje jednak odmienna forma terapii. Jej podstawowym założeniem jest badanie konfliktów dwojga osób i usiłowanie pozbycia się ich. Wyszukując w Internecie „gabinet psychologiczny Warszawa” otrzymuje się rezultaty, udzielające informacji w kwestii gabinetów psychologicznych i psychoterapeutycznych, trudniących się różnym rodzajem terapii. Terapia par zajmuje tam miejsce szczególne. Od terapii indywidualnej różni ją fakt, że zajmuje sięjedną osobą niejako przez pryzmat drugiej i na odwrót. Leczenie takie zazwyczaj składa się z kilku do kilkunastu spotkań.

Problemy natury umysłowej ogólnie dotykają indywidualne osoby. Leczenie psychologiczne w postaci konwersacji, a także psychoterapia to w większości pzryadków właśnie rozmowy indywidualne z terapeutą. Istnieje jednak odmienna metoda terapii. Jej głównym założeniem jest badanie konfliktów pary ludzi i usiłowanie usunięcia ich. Wpisując w wyszukiwarkę internetową „gabinet psychologiczny Warszawa” uzyskuje się wyniki, zawierające informacje na temat gabinetów psychologicznych i psychoterapeutycznych, prowadzących różne typy terapii. Terapia par posiada tam miejsce szczególne. Od leczenia indywidualnego odróżnia ją to, że zajmuje sięjedną osobą niejako przez pryzmat drugiej i na odwrót. Terapia taka w większości przypadków składa się z kilku do kilkunastu sesji.

Dla kogo ta terapia?

Nowoczesna metoda leczenia przepuklin

Autor: Bird&Co Sp. z.o.o.
Źródło: Bird&Co Sp. z.o.o.

Psychoterapia par, jak sama nazwa podpowiada, przeznaczona jest dla dwojga ludzi. W przeważającej liczbie są to małżeństwa lub związki partnerskie. Jest wtedy do czynienia z tak zwaną terapią małżeńską. Terapia par to nie jedynie, jak mogłoby się wydawać, leczenie skierowane do ludzi w związku. Czynnikiem, który jjest decydujący, nie jest poziom zażyłości łączący osoby z pary, a raczej chęć podjęcia terapii – tutaj profesjonalny psycholog – (poradnia psychologiczna pruszków) w Dublinie. Celem nadrzędnym psychoterapii par jest badanie relacji łączącej dwojga ludzi wraz z próbą usunięcia ewentualnych problemów. Na terapię tą może się więc udać także para przyjaciół czy krewnych, o ile tylko czują taką potrzebę. Gabinet psychologiczny oznacza, że skupia się na typowych dla par małżeńskich problemach, do jakichktórych zalicza się przykładowo problemy seksualne, różnego rodzaju kłótnie czy nuda.

Korzyści z psychoterapii par

Żylaki – kobieca dolegliwość

Autor: Bird&Co Sp. z.o.o.
Źródło: Bird&Co Sp. z.o.o.

Dzięki tej metodzie ludzie mogą lepiej poznać siebie nawzajem. Umożliwia im to dokładniejsze nazwanie swoich emocji i powiedzenie tego. Terapia ta jest pomocnym środkiem w walce z problemami w małżeństwach i związkach. Czasami są sytuacje, że dla rozstrzygnięcia danej kwestii potrzebna była wyłącznie obecność osoby trzeciej. W tym momencie psychoterapeuta jest bardzo przydatny. „Psycholog Warszawa” to fraza, przez którą można otrzymać wiadomości na temat pomocy psychologicznej i psychoterapeutycznej w stolicy, również tej przeznaczonej dla par.