Skip to content

Pomoc przedmedyczna – ważny obowiązek
Wyobraź sobie taką sytuację. Podróżujesz autem. Twoim oczom odsłania się wypadek drogowy. We wnętrzu pojazdów są uwięzione osoby. Któraś spośród nich może wymagać udzielenia pomocy. Przejedziesz obojętnie, czy uratujesz komuś życie? Musisz udzielić pomocy, to Twój obowiązek! Jednakże pomoc przedmedyczna to działanie, do którego specjalistyczne przyrządy nie są niezbędne.

Wyobraź sobie taką historię. Jedziesz samochodem. Twoim oczom odsłania się wypadek samochodowy. We wnętrzu pojazdów są uwięzione osoby. Któraś z nich może wymagać udzielenia pomocy. Pojedziesz dalej, czy ocalisz komuś życie? Musisz pomóc, to Twój obowiązek! Jednakże pomoc przedmedyczna to działanie, do którego specjalistyczne przyrządy nie są niezbędne.

Apteczka samochodowa

Źródło: czarmed.pl

Wystarczy apteczka do samochodu z oferty Z tej przyczyny nie lekceważ obowiązku trzymania apteczki samochodowej w pojeździe.

Fantomy – ćwicz i ratuj

Prawdopodobnie każdy uczył się niegdyś zasad udzielania pierwszej pomocy. W szkole, lub na kursie prawa jazdy. Wiedzę tę opanowaliśmy w większym, bądź mniejszym zakresie. Myśląc, że zapewne wcale nam się nie przyda. Jednakże nie ma co na to liczyć. Warto przyłożyć się do szkolenia ze sztucznego oddychania. Tworzone są w tym celu specjalne specjalistyczne fantomy. Jeżeli opanujemy umiejętność resuscytacji, pomoc przedmedyczna będzie dla nas prostą czynnością. Zaś bez wahania zdecydujemy się na ratowanie czyjegoś zdrowia.

Apteczka zakładowa, na wypadek wypadku

Do sytuacji, gdy musimy ocalić czyjeś życie dochodzi nie tylko na drodze. W pierwszym kwartale 2012 roku miało miejsce przeszło 20 tysięcy wypadków w miejscu pracy. W ich następstwie 86 osób zmarło. Przypuszczalnie mogliby żyć, gdyby pomoc przedmedyczna została udzielona w porę. Nadzwyczaj istotne jest, by w każdym miejscu pracy znajdowała się apteczka tzw. zakładowa. Właśnie jej obecność nierzadko przesądza o życiu poszkodowanych pracowników.

Złota godzina – życie ( https://przychodniazycie.pl/ ) cenniejsze od złota

Złota godzina jest przełomowym terminem, który minął od momentu udzielenia decydującej oraz należytej pomocy. Jeżeli nie zaczniesz działać błyskawicznie, po przybyciu ratowników medycznych, którzy wezmą ze sobą aparaty do masażu i reduktory tlenowe, może okazać się, iż jest już za późno. To oczywiste, iż nie każdy zdecyduje się na reanimację rannego w wypadku, lecz im więcej takich ludzi, tym więcej ocalonych istnień.

Źródło: CZARMED Kursy Pierwszej Pomocy