Skip to content

Codzienny jadłospis
Nie ma bardziej szczerej namiętności, aniżeli miłość do jedzenia, jak pisał wybitny autor George Bernard Shaw. Wskazane jest zadbać o zdrowy i dobry posiłek codziennie. W związku z tym osiągnąć można lepsze samopoczucie i niepokoić się mniej o zdrowie. Osoby, które odżywiają się odpowiednio są szczęśliwsze i rozumują bardziej pozytywnie, jak przekonują współcześni psychiatrzy. Współcześnie łatwo jest tak o składniki, jak i wyborne przepisy. Portale www w postaci tekstowej i filmowej oferują instrukcje nieskomplikowanych i smacznych posiłków. Pieczeń po huzarsku, sałatka z brokułów, czy tarta z malinami nie są już wiedzą tajemną posiadaną tylko przez kucharzy oraz ambitniejsze panie domu.

Nie ma bardziej szczerej namiętności, niż miłość do jedzenia, jak pisał genialny autor George Bernard Shaw. Warto jest zadbać o zdrowy i smaczny wikt na co dzień. Za sprawą tego uzyskać można lepsze samopoczucie i martwić się w mniejszym stopniu o zdrowie. Osoby, które odżywiają się odpowiednio są bardziej szczęśliwe i myślą bardziej pozytywnie, jak przekonują psychologowie. Dziś łatwo jest zarówno o składniki, jak i świetne przepisy. Serwisy internetowe w postaci tekstowej i wideo oferują instrukcje prostych i smakowitych dań. Pieczeń po huzarsku, sałatka jajeczna, czy tarta z malinami nie są już wiedzą tajemną posiadaną tylko i wyłącznie przez kucharzy i ambitniejsze panie domu.

obiad
Autor: jeffreyw
Źródło: http://www.flickr.com
Udany dzień za każdym razem trzeba rozpocząć od śniadania. Na ten poranny posiłek wspaniałym pomysłem są jajka. Można je przygotować na rozliczne sposoby. Ugotować w różnym stopniu twardości, lub usmażyć z różnorodnymi dodatkami. Dla szerokiego spektrum osób jest zaskoczeniem jak dużo jest sposobów na jajecznicę. Można sporządzić ją tradycyjnie, bądź jako pulchną wyśmienitą papkę przyprawioną szczypiorkiem – czytaj tu.

Świetna jest także czerwona jajecznica z pomidorami. Gdy w trakcie dnia przyjdzie większy głód pora na obiad. Nierzadko murowane pomysły są najlepsze. Nie ma to jak rodzimy kotlet schabowy, oprawki (zweryfikuj te opinie) mielony. W dni, kiedy posiada się więcej czasu i ochoty na gotowanie można upiec kurczaka czy też usmażyć smakowity stek. Do tego trzeba dobrać właściwą surówkę. Na talerzu powinien znaleźć się również wypełniacz pod postacią ziemniaków, bądź ryżu. Znakomita będzie także kasza jaglana. Przy poniektórych daniach dobrze w zastępstwie wymienionych posłużyć się pieczywem. Nie istnieje bowiem nic wspanialszego, niż aromatyczny winny gulasz zagryziony bagietką.

ciasto
Autor: Global X
Źródło: http://www.flickr.com

Kiedy zapada już zmierzch dobrze jest sporządzić kolację. Wspaniałe wówczas będą włoskie makarony. Lżejsze, na przykład aglio e olio popite lampką dobrego wina konstytuują wspaniałe zakończenie dnia. Kapitalnym pomysłem są też tak popularne kanapki. Warto nieco nad nimi popracować, żeby utworzyć taki smak, który będzie pasował do osobistych smaków. Świat kanapek jest zaskakująco szeroki i aż dziw bierze jak wiele może zmienić dodatek cheddara, czy roszponki. Nie należy również zapomnieć o deserach. Nieraz na osłodzenie dnia znakomicie jest spałaszować porcję ulubionych lodów. Do herbaty znakomite będą herbatniki, lub porcja owocowego tortu. Tarta z malinami (źródła), zęby (polecamy (przenieś mnie do strony)) pączek z różą również mogą być deserową ozdobą jadłospisu. Opcji zdaje się być co niemiara, dlatego każdy posiada spore pole do popisu, jeżeli chodzi o codzienne jedzenie. Wystarcza chęć i odrobina pomysłowości, a jedzenie zamiast banalnym obowiązkiem stanie się prawdziwą przygodą.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*