Skip to content

Popołudniowe zajęcia z polskiego dla obcokrajowców – gdzie warto zapisać naszego malucha?
Kiedy rozpoczyna się nowy rok szkolny sporo rodziców zaczyna szukać zajęć pozalekcyjnych dla swoich dzieci. Oczywiście oferta jest bardzo bogata – od zajęć sportowych po artystyczne, pozwalające zrozumieć świat i taneczne. Jest także bogata pula lekcji językowych. Na które zajęcia dobrze jest zgłosić malucha?

Gdy rozpoczyna się nowy rok szkolny wielu dorosłych szuka zajęć pozalekcyjnych dla swoich pociech. Oczywiście oferta jest imponująco szeroka – od zajęć sportowych po artystyczne, edukacyjne i taneczne. Jest również bogata pula lekcji językowych. Na które zajęcia dobrze jest zgłosić dziecko?

szkoła

Autor: North Devon Council
Źródło: http://www.flickr.com
Zajęcia z języków obcych dla maluchów i nieco starszych dzieci, szczególnie tych popularnych języka polskiego lub niemieckiego, są bardzo popularne. Już dawno minęło myślenie, iż języka poslkeigo zaczynamy się uczyć gdy idziemy do szkoły podstawowej. Teraz na kurs polskiego wysyła się już dzieci, aby łapały polski od wczesnych lat życia. Najczęściej wybiera się dla nich szkołę językową. Są szkoły, które uczą określoną metodą już kilku miesięczne dzieci. Szkoła językowa daje regularność zajęć i oswajanie się z językiem obcym tak jak z ojczystym – od najmłodszych lat – kursy języka polskiego dla obcokrajowców.

Choć kurs polskiego w sieciowej szkole, znanej na całym globie, nie jest najtańszy, dobrze jest zapisać dziecko i bacznie obserwować postęp w edukacji. Jeśli zachęcamy naszą pociechę do śpiewania piosenek, odgadywania słówek albo określania nazw rzeczy z naszego otoczenia, stosujmy pozytywne wzmocnienie i dawajmy małą nagrodę za każdy, nawet najmniejszy przejaw radości z nauki.

Skończyłeś studiować nasz artykuł i marzysz o następnym? Nic łatwiejszego. Musisz jedynie kliknąć w ten link i jesteśmy w witrynie (https://www.traple.pl/en/obszary-prawa/tax-law/).

Kurs poslkiego dla dzieci często organizowany jest również przez domy kultury. Ponieważ domy kultury podlegają władzom miasta i z pieniędzy publicznych są opłacane, kursy te bardzo często mają całkiem atrakcyjną cenę. Niestety, czasami przenosi się to na jakość uczenia. Czasem kilkoro rodziców mieszkających po sąsiedzku decyduje się na zatrudnienie lektora na godzinę czy dwie w tygodniu, by udzielał lekcji grupie maluchów.

dziecko w trakcie nauki

Autor: Luis Vidal
Źródło: http://www.flickr.com
Takie rozwiązanie na pewno przyczynia się do zaoszczędzenia czasu, lecz miejmy na uwadze, iż to znany sposób studentów filologii polskiej na zarobienie kilkudziesięciu złotych. Ale młodzi ludzie nie zawsze mają pełne przygotowanie do bycia nauczycielem języka małych dzieci i bywa, że przyszły polonista dopiero sam musi nauczyć się na swoich podopiecznych, jak uczyć. Wygląda na to, że wygrywa jednak szkoła językowa. Jeżeli z powodzeniem organizuje kursy językowe od lat, z pewnością może pochwalić się nie tylko sporą grupą usatysfakcjonowanych i wykształconych językowo uczniów, lecz również ilością słów do opanowania przez rok, dobrymi podręcznikami i lektorami predestynowanymi do pracy z najmłodszymi dziećmi.