Skip to content

Żyj w stylu EKO czyli parę słów o kosmetykach naturalnych
Spora część osób niesłusznie sądzi, że kosmetyki naturalne nie są tak skuteczne w pielęgnacji jak kosmetyki z dodatkiem chemii. Taki pogląd wynika tylko z naszej niewiedzy. Faktem jest, że szampon do włosów który z łatwością się pieni – jest wynikiem zastosowania szkodliwych substancji pieniących, które nie mają wpływu na samo działanie szamponu. Piana jest tylko sympatycznym, efektem mającym zaciekawić przyszłego klienta. Naturalne kosmetyki do włosów, twarzy i ciała, nie mają w swoim składzie chemiczno-syntetycznych substancji zapachowych,barwników, olejów mineralnych, sylikonów czy PEG. Obcujemy z czysta naturą. Używanie ich będzie więc przyjemne i skuteczne.

Wielu konsumentów niesłusznie sądzi, że kosmetyki ekologiczne nie są tak skuteczne w pielęgnacji jak kosmetyki z dodatkiem chemii. Owe przeświadczenie jest jedynie skutkiem naszego niedoinformowania. Niestety, szampon do włosów który z łatwością się pieni – jest skutkiem wykorzystania sztucznych substancji pieniących, które nie mają wpływu na samo działanie szamponu. Piana jest tylko uroczym, miłym dodatkiem który ma zadanie zaciekawić ewentualnego klienta. Naturalne kosmetyki do włosów, twarzy i ciała, nie mają w swojej zawartości chemiczno-syntetycznych substancji zapachowych,barwników, olejów mineralnych, sylikonów czy PEG. Odnajdziemy jedynie naturę. Używanie ich będzie więc łączyło przyjemne z pożytecznym.

Od wejścia na polski rynek w 2013 roku, furorę robią kosmetyki ekologiczne pochodzące z Niemiec – Santaverde. Cechą która wyróżnia produkty, jest to, iż produkty nie zawierają wody. Jeżeli nie ma wody, to co tam znajdziemy? Otóż wodę zastąpiono organicznymi wyciągami z roślin, z własnych, ekologicznych upraw. W produktach z linii Aloe Vera, zamiast wody użyto soku z liści aloesu. (Zobacz też redblocker na naczynka) Sok ten zawiera całą masę enzymów, minerałów, witamin oraz innych wartościowych składników, jakich nie znajdziemy w wodzie. Sok aloesowy pozyskiwany jest z własnej, ekologicznej plantacji aloesu znajdującej się w Hiszpanii, w jej południowej części.

Polki zaufały marce Santaverde, co jesteśmy w stanie zauważyć śledząc opinie w Internecie. I nie ma w tym nic zaskakującego, gdyż kosmetyki z tak dobrym składem to zawsze dobra inwestycja. (Polecamy też kremy do cery suchej) Do ich produkcji nie potrzeba ogromnych zakładów chemicznych, nie potrzeba zaawansowanych i energochłonnych technologii (zobacz: ciekawe wpisy na stronie).

Chcesz doszkolić się z owego interesującego tematu? Zatem świetnie trafiłeś. Najnormalniej w świecie kliknij to naturoterapia warszawa i przeloguj się do następnej strony.

Rezultatem tych poczynań nie są stosy szkodliwych odpadów, które tysiące lat będą zalegać w środowisku. Jeżeli zależy nam na czystym środowisku, to sięgając po te kosmetyki powinniśmy mieć to na uwadze. Santaverde to cała szereg kosmetyków do pielęgnacji. Co ma znaczenie, przy wysokiej jakości i wydajności, ceny produktów w internecie znajdziemy w przystępnych cenach. Dobrze jest więc przestawić się na naturalną pielęgnację. Autor

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*