Skip to content

Powrót do Antyku w męskiej toalecie
Każdy zna co znaczy elegancka pani. Co prawda wyobrażenie to może się troszkę różnić w poszczególnych przypadkach, jednak mniej więcej wiemy „mała czarna” plus obcasik zawsze się sprawdzają. Prócz tego jeszcze godziwe perfumy (niekoniecznie francuskie) i oto mamy wzór eleganckiej damy.

Każdy wie co oznacza elegancka kobieta. Wprawdzie wyobrażenie to może się trochę różnić w poszczególnych przypadkach, ale mniej więcej wiemy „mała czarna” plus buty na obcasie zawsze się sprawdzają. Do tego jeszcze godziwe perfumy (niekoniecznie francuskie) i już mamy wzór szykownej niewiasty.

O wiele trudniej jest z panami. Przede wszystkim pokutuje pogląd, że porządny mężczyzna nie występuje w przyrodzie – wystarcza mu mydełko i odrobina gorącej wody. Ten uproszczony obrazek jest od początku fałszywy. Lubimy się czuć dobrze, i to od samego rana. Mamy swe przyzwyczajenia, większość z nas uwielbia się golić. (nawet jeżeli nie golimy się „na gładko”).

brzytwa

Wydawało by się iż w kwestii golenia niewiele możemy powiedzieć – maszynka jednorazówka, trochę kremu do golenia i gotowe. Nic bardziej błędnego. Ostatnimi czasy jeśli chodzi o golenie można zauważyć powrót do dawnych obyczajów. Gdyby użyć określeń z historii literatury, mamy wiek oświecenia z reprezentatywnym dla tego okresu zamiłowaniem Antykiem. Powracają zatem do łask pędzle i brzytwy które – jak mogłoby się wydawać – miały już swoje miejsce w muzeum urody (gdyby ktokolwiek chciał podobne zbudować).

Taki powrót do dawnych obyczajów powoduje konieczność odświeżenia już zapomnianej mądrości. Na szczęście mamy internet, wystarczy zatem wystukać na przykład zwrot: gdzie kupić brzytwę?, i już możemy zaczynać przygodę z staromodnym goleniem. Niewątpliwie będzie trzeba się nauczyć używać naszego nowego toaletowego przyboru. Jak się okazuje nie jest to wcale łatwe, ale rzecz jasna wyszukamy wideo-poradniki które uproszczą nam zadanie. Może wydawać się, iż jest to – jeżeli już opanujemy teoretycznie taką umiejętność – wszystko. Niestety, im głębiej w gąszcz, tym sporzej drzew.

Te informacje wciągnęły Cię zupełnie? Jeśli tak jest, to przeczytaj więcej nagrzewnice master danych na innych stronach – odnajdziesz je, klikając w link poniżej.

pędzel

Następnym wyzwaniem będzie kupno pędzla do golenia. Nie każdy wie że rodzajów pędzli jest dużo, i nie chodzi tutaj jedynie o to którego włosia użyto, lecz idzie też o metodę produkcji. Pędzle można podzielić na klasy. Najmniej ceniony jest pędzel Badger z słówkiem „piure” (tu ). Wykorzystywać go mogą panowie o stosunkowo mało wrażliwej skórze, gdyż pędzle tego typu drapią. Mężczyźni ceniący sobie komfort powinni postarać się o pędzel Badger z dopiskiem „super”. W o wiele lepszy sposób trzyma on ciepło i wilgoć, co ma wpływ na wytworzenie gęstej piany, a więc i większy luksus golenia. Rzecz jasna końcowym akordem tegoż przyjemnego porannego procesu jest stosowna do naszych preferencji delikatna perfuma, na przykład taylor bond street i można spokojnie udać się do pracy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*