Skip to content

Problemy ze słuchem
W obecnym świecie dużo mówi się o rozmaitych wadach i chorobach słuchu. W pewnym sensie są one zjawiskiem występującym częściej niż kiedyś, z rozmaitych przyczyn. Przede wszystkim w obecnej rzeczywistości człowiek ma do czynienia z o wiele większym stężeniem hałasu niż dawniej. Wypływa to z większego natężenia ruchu ulicznego i powietrznego, jak również funkcjonowania pozostałych urządzeń wytwarzających hałas.

W obecnym świecie sporo mówi się o rozmaitych wadach i schorzeniach słuchu. W jakimś stopniu są one problemem występującym częściej niż dawniej, z różnych powodów. Co najwazniejsze, w obecnym świecie człowiek ma do czynienia z o wiele większym poziomem hałasu niż kiedyś. Wypływa to z większego natężenia ruchu drogowego i powietrznego, jak również stosowania innych maszyn wytwarzających hałas.

Ranking Lekarzy - opinie o lekarzach

Źródło: RankingLekarzy.pl
Człowiek we współczesności do pewnego stopnia również sam się na te ubytki naraża. Na dzień dzisiejszy bowiem niezwykle powszechne jest używanie słuchawek do telefonów komórkowych, odtwarzaczy mp3 i komputerów. Pod tym względem najbardziej szkodliwe są słuchawki douszne.

Ten proponowany wpis zawiera podobne dane na omawiany wątek. Obowiązkowo zbadaj to teraz, gdyż zdobyte informacje zupełnie Cię wciągną.

Ponadto powinno się również wiedzieć, że stosowanie słuchawek na dworze w znaczny sposób zwiększa niebezpieczeństwo nieszczęśliwego incydentu, na przykład drogowego. Uszkodzenia słuchu zauważa się raczej po długim czasie stałego używania słuchawek, skutki te jednak są bardzo wyraźne.

Wady słuchu u najmłodszychPodobnie jak w przypadku wielu pozostałych schorzeń i dolegliwości, również w związku z ubytkami słuchu ważne jest jak najwcześniejsze rozpoznanie, w szczególności w przypadku dzieci. Nierzadko zdarza się, że najmłodsi cierpią na wrodzone wady słuchu. Mogą one wynikać z obciążeń genetycznych, a także z przebiegu ciąży. Z kolei u dzieci większych wada słuchu może pojawić się w wyniku powikłań po chorobach zakaźnych, jak na przykład świnka. Rodzice powinni skrupulatnie obserwować swoje dzieci. Niepokojące są sygnały takie jak niereagowanie pociechy na polecenia, widoczne słuchanie przez nie wyłącznie jednym uchem czy brak gaworzenia w pierwszych chwilach życia. Każdy niepokojący objaw powinno się konsultować z lekarzem.

Sposoby leczeniaNowoczesna technologia daje ogromne możliwości zwalczania wad słuchu i niedosłyszenia. Lekarz laryngolog pomoże wybrać najlepszą metodę dla konkretnego przypadku. Są rozmaite zabiegi, dające najczęściej bardzo dobre rezultaty. Popularnym środkiem wykorzystywanym w sytuacji niedosłyszenia jest stosowanie aparatów słuchowych. Służą one do zwielokrotniania sygnałów dźwiękowych w pobliżu danej osoby tak, aby mogła ona lepiej je usłyszeć. Nowoczesne aparaty słuchowe dają ogromne możliwości.