Skip to content

Przedwczesny poród – zagrożenia
Przedwczesny poród to nadal niebezpieczna sytuacja dla zdrowia i życia dziecka. Trzeba wiedzieć, że można zminimalizować ryzyko przedwczesnego porodu, stosując się do zaleceń lekarza.

Mimo postępu medycyny, dzieci, które przychodzą wcześniej na świat są narażone na niebezpieczeństwo utraty zdrowia. Trzeba wiedzieć, że można zredukować ryzyko urodzenia wcześniaka, stosując się do zaleceń ginekologa.

Kobiety narażone na tego typu komplikacje, powinny wiedzieć, jakie jest ich źródło oraz w jaki sposób ustrzec się przed nimi. Oczywiście jest wiele czynników, które mogą być przyczyną wczesnego porodu. Do tych najważniejszych położnicy zaliczają zły stał zdrowia pacjentki. Ważne jest także, czy kobieta w trakcie poprzednich porodów poroniła lub urodziła martwe dziecko.

Jednakże dzisiejszy tryb życia także jest zagrożeniem. Dziś dużą rolę odgrywa tu także stres, na który jesteśmy narażeni na co dzień. Jeśli kobieta pracuje fizycznie, stanowczo musi zawczasu postarać się o zwolnienie lekarskie.

Ten najnowszy wpis (http://www.koncentrator-tlen.pl/naprawa-i-serwis-koncentratorow-tlenu) jest naprawdę ciekawy! Wejdź w widoczny link i zweryfikuj to osobiście. Każdy wpis będzie dla nas ważny.

Również w ostatnim trymestrze ciąży trzeba szczególnie unikać wysiłku fizycznego. Jeśli nie chcemy przedwcześnie znaleźć się na sali porodowej, należy zapomnieć o podnoszeniu cięższych przedmiotów. Niestety złe warunki socjalne również nie są w tym wypadku pozbawione znaczenia.

rehabilitacja

Źródło: http://sxc.hu/

Kobiety, które znajdują się w tej grupie nierzadko ciężko pracują podczas ciąży. Nierzadko ma miejsce sytuacja, że osoby z uboższych rodzin nadużywają alkoholu. Są to elementy, które bardzo zwiększają prawdopodobieństwo przedwczesnego porodu.

Statystyki podają że prawdopodobieństwo urodzenia wcześniaka rośnie wśród kobiet które po raz pierwszy zdecydują się na posiadanie dziecka po ukończeniu 30 lat. Jeśli znajdujemy się w tej grupie, musimy przede wszystkim dobrze się odżywiać i być pod stałą kontrolą lekarza.

Czasami jednakże zwyczajnie nie da się uniknąć komplikacji. Wówczas noworodek pozostaje pod 24-godzinną kontrolą lekarzy, dopóki nie będzie mógł samodzielnie funkcjonować.

lekarz neonatolog i pediatra

Autor: Centrum Stomatologii „Galeria Uśmiechu”
Źródło: Centrum Stomatologii „Galeria Uśmiechu”

Wcześniakami opiekuje się neonantolog we Wrocławiu, który wie wszystko o noworodkach. Stale monitoruje on stan noworodka, dba także o stworzenie dla niego optymalnego środowiska zastępczego, aby słaby jeszcze organizm rozwijał się prawidłowo poza łonem matki. Obecnie dzięki nowoczesnemu sprzętowi medycznemu można ocalić dzieci ważące nawet poniżej kilograma.

W razie dodatkowych komplikacji specjaliści neonantolodzy współpracują z lekarzami innych specjalności. Nierzadko potrzebna jest pomoc neurologa lub rehabilitanta. Przykładowo rehabilitacja dzieci we Wrocławiu to oferta wielu prywatnych klinik, które wspomagają prawidłowy rozwój wcześniaków. Dzięki rozwojowi medycyny, coraz więcej wcześniaków ma szansę na przeżycie.