Skip to content

Przesuszone włosy, odwodniona twarz, to jeszcze nie koniec świata – teraźniejsze kosmetyki śpieszą na ratunek
Na niewłaściwy stan włosów wpływają rożne, mniej lub bardziej agresywne środki do pielęgnacji. Dodatkowo, podobnie jak skóra twarzy i rąk, są stale wystawiane na wpływ szkodliwych warunków zewnętrznych. Gdy włosy robią się przesuszone, kruche oraz podatne na wypadanie, odpowiednim wyjściem staje się ich skuteczna odnowa.

Na niekorzystny stan włosów oddziałują rozmaite, mniej lub bardziej ostre środki do pielęgnacji. Dodatkowo, tak samo jak skóra twarzy i rąk, są ciągle narażone na działanie szkodliwych czynników zewnętrznych. Kiedy włosy stają się przesuszone, łamliwe a także skłonne do wypadania, jedynym wyjściem staje się ich właściwa odnowa.

Półka z kosmetykami do włosów

Autor: Sten Dueland
Źródło: http://www.flickr.com

Nie zaskakuje zatem fakt, iż artykuły przeznaczone do tego celu stają się bardzo energicznie rozkręcającą się grupą kosmetyków – kliknij po więcej.

Kosmetyki do regeneracji proponowane są na rynku kosmetycznym pod różnorodnymi określeniami: płukanek, pianek, odżywek czy też balsamów. W ostatnim czasie niezwykle popularną, z przyjemnością używaną formą produktów pielęgnacyjnych stanowią pianki. Kosmetyki te są praktyczniejsze w używaniu, dają się łatwo i równomiernie zastosować.

Zapewne posłuży Ci moja witryna (http://www.baborinstytutwroclaw.pl/mezoterapia-mikroiglowa/) ze szczegółami, które dotyczą opracowanego tu tematu. Nie zwlekaj zatem i kliknij w umieszczony niżej link.

W przypadku bardziej zniszczonych włosów godne polecenia są maski lub odżywki pielęgnacyjne, które pozostawia się na parę minut, a potem zmywa. Zimą należy poszukać balsamów do cery i skóry z zawartością masła karité (shea), które mocno natłuszcza i wygładza naskórek, a przy tym jest również ekologiczną substancją promieniochronną.

Promienie słońca działają na naszą skórę przez cały rok. Zimą słońce działa nadspodziewanie intensywnie. Powinnyśmy więc pamiętać o właściwej fotoochronie, ale nie tylko kiedy jeździmy na nartach. Także w trakcie marszu nie zapominajmy o posmarowaniu odsłoniętej cery balsamem z ochroną UV. Trzeba nabyć preparat z wysokim filtrem, ponieważ promienie słoneczne wysoko w górach działają z dużo większą intensywnością.

Klientka u fryzjerki

Autor: Special Olympics Connaught
Źródło: http://www.flickr.com

Nie zapominajmy również o ochronie wrażliwej skóry na ustach i wokół oczu – artykuł. Korporacje kosmetyki specjalistycznej, pomyślały o klientkach, dla których powierzchowność jest istotna ale mają mało czasu na zabiegi i wyprodukowały tzw. „zabiegi bankietowe”. Ich głównym celem jest uzyskanie błyskawicznych i namacalnych efektów: nawilżenie, wygładzenie i rozświetlenie skóry.

Interesującym pomysłem są też rozgrzewające kosmetyki z dodatkiem imbiru, cynamonu lub chilli, które poprawiają ukrwienie skóry i pozostawiają na niej ładny zapach. Jeśli mamy pragnienie na ciepłą kąpiel, powinno się dodać do wody parę kropel olejku goździkowego, pomarańczowego lub grejpfrutowego. Ich zmysłowy zapach zamieni kąpiel w mały zabieg spa.