Skip to content

Przygotowania do długiej podróży oraz potrzebne przedmioty, które powinniśmy zabrać ze sobą
Gdy jesteśmy miłośnikami survivalu lub często wybieramy się na długie wyprawy na pewno wiemy, iż przed przystąpieniem do podróży należy odpowiednio przygotować bagaż. Nie zawsze jest to łatwe, szczególnie jeśli wiemy, iż warunki pogodowe nie będą sprzyjające w trakcie podróży. W sieci funkcjonuje wiele sklepów on-line, które maja w ofercie produkty dla turystów a także miłośników survivalu. Wiele z nich możemy zakupić w niższej cenie niż w stacjonarnych sklepach. Kiedy wyruszamy w góry na przykład pod namiot, musimy pamiętać o tym, aby zabrać ze sobą wszystkie potrzebne akcesoria.

Gdy jesteśmy miłośnikami survivalu lub często jeździmy na długie wyprawy na pewno wiemy, iż przed rozpoczęciem podróży należy odpowiednio przygotować ekwipunek. Nie zawsze jest to proste, szczególnie kiedy wiemy, iż warunki pogodowe nie będą sprzyjające podczas podróży. W sieci istnieje wiele sklepów on-line, które oferują produkty dla turystów a także fanów survivalu. Wiele z nich można kupić w lepszej cenie aniżeli w stacjonarnych sklepach. Gdy wybieramy się w góry przykładowo pod namiot, musimy pamiętać o tym, by zabrać ze sobą wszystkie niezbędne akcesoria.

wyprawa w góry

Autor: Bryce JW
Źródło: http://www.flickr.com
W przypadku nocowania na kempingach zawsze będziemy mogli poprosić kogoś o pomoc. Gdy jednak wolimy podróżować w samotności i samotnie cieszyć się dziką przyrodą koniecznie musimy zabrać ze sobą wszystkie rzeczy, które pozwolą nam przetrwać w trudnych warunkach. Pakując się nie możemytakże zapominać o tym, że cały bagaż musimy później ze sobą nosić. Starajmy się więc ograniczyć jego wagę do koniecznego minimum tudzież zabierać tylko potrzebne akcesoria.

Na pewno niezbędna będzie ciepła odzież ,szczególnie gdy (oferta) wyruszamy na wycieczkę w chłodniejszych miesiącach. Ciepła jak również przeciwdeszczowa kurtka będzie niezbędnym elementem naszego ekwipunku. Przydatne będą również narzędzia przykładowo multitool, ostry nóż turystyczny oraz akcesoria przydatne w trakcie przygotowywania posiłków. W sklepach w internecie można odnaleźć przykładowo bardzo dobre termosy z serii Termos Vacuum, które doskonale sprawdzą się w każdych warunkach. Oferowana jest również żywność liofilizowana a także kompaktowe zestawy do gotowania posiłków, które z pewnością nam się przydadzą. Dzięki nim zjemy ciepły posiłek nawet w najzimniejszy wieczór podczas podróży.

Każda wyprawa związana jest z wcześniejszym przygotowaniem. Żeby zapewnić sobie bezpieczeństwo i bezstresowo cieszyć się dziewiczą przyrodą, zabierajmy ze sobą wszystkie niezbędne akcesoria. Pamiętajmy jednak, aby nasz bagaż nie był zbyt ciężki, gdyż transportowanie go na przykład w górach może okazać się czasem trudne. Wszystkie potrzebne akcesoria możemy znaleźć w sklepach w sieci po przystępnych cenach.