Skip to content

Przytrafił ci się nieprzyjemny uraz i nie jesteś w stanie wrócić do zdrowia? Odwiedź ortopedę, może nadeszła chwila na rehabilitację?
Człowiek nie jest w stanie dobrze funkcjonować bez optymalnej funkcjonalności ruchowej, wprowadza to w jego codzienność poważne ograniczenia, okazuje się przyczyną dyskomfortu oraz komplikacji na licznych płaszczyznach. Częstą przyczyną utraty sprawności narządu ruchu staje się wypadek albo odmienny uraz, zazwyczaj zupełnie błahy, niemniej wywierający ogromny wpływ na zdrowie i szansę poruszania się. W przypadku takich dolegliwości należy starać się o najlepszą pomoc.

Człowiek nie potrafi odpowiednio funkcjonować bez należytej funkcjonalności ruchowej, może wprowadzać to w jego życie ogromne ograniczenia, staje się podłożem dyskomfortu oraz utrudnień na wielu płaszczyznach. Często spotykaną przyczyną dolegliwości narządu ruchu okazuje się upadek albo inny uraz, nierzadko zupełnie błahy, a jednak wywierający ogromny wpływ na samopoczucie i szansę poruszania się. W wypadku takich komplikacji należy starać się o najlepszą pomoc.

Tutaj pomocny będzie ortopeda!

W momencie, gdy stwierdza się u siebie jakieś dolegliwości związane z działaniem narządu ruchu, trzeba odwiedzić dobrego ortopedę.

Jeśli szukasz sprawdzone dane, zerknij i sprawdź informację (www.poradniapraxis.pl/psycholodzy/zespol/dorosli.html) – tu znajdziesz jedynie interesujące oferty. Upewnij się, nie zawiedziesz się.

Niekoniecznie będzie to następstwo wypadku czy urazu sportowego, choć w mnogich wypadkach tak właśnie jest. Ortopeda (dobry ortopeda) opiekuje się wszelkimi mankamentami w obrębie narządu ruchu, również chorobami i bólami. W przypadku, kiedy nie będzie mógł określić, co jest powodem kłopotów, skieruje na bardziej szczegółowe badania, na przykład z wykorzystaniem RTG lub USG. Jeśli zajdzie taka potrzeba, może wysłać też na rehabilitację.

Ćwiczenia rehabilitacyjne

Autor: bwanderd
Źródło: http://www.flickr.com

Rehabilitacja powinna postawić cię na nogi

Rehabilitacja jest zabiegiem leczniczym, którego rolą jest przywracać chorego do stanu optymalnej kondycji. Przybiera ona naprawdę różne formy i jest ściśle dostosowywana do charakteru choroby lub urazu. W pewnych wypadkach polecane są zajęcia w wodzie, fizjoterapia, masaż, lecz z równie świetnym rezultatem wykorzystuje się również specjalne naświetlania, jak również inne formy terapii. Wszystkie zajęcia wykonywane w ramach rehabilitacji powinny mieć miejsce pod nadzorem wykwalifikowanego personelu. Lepiej nie rozpoczynać też żadnych działań bez porozumienia ze specjalistą, gdyż można sobie znacząco zaszkodzić.

Więcej: rehabilitacja kręgosłupa kraków

W pewnych sytuacjach pomocny jest lekarz sportowyJeśli borykamy się z urazem wynikłym z zajęć sportowych lub najzwyczajniej regularnie trenujemy i pragniemy mieć pewność, że powrócimy do optymalnej kondycji, pomocna okaże się konsultacja z lekarzem sportowym. Specjalista, którego domeną jest piecza nad sportowcami, bez wątpienia jest w stanie tak pokierować rehabilitacją, aby dała ona optymalne efekty i pozwoliła powrócić do jak najlepszej formy.

Doczytaj – Prywatne Gabinety Ortopedyczno Rehabilitacyjne w Krakowie