Skip to content

Przytrafił ci się nieprzyjemny uraz i nie jesteś w stanie wrócić do zdrowia? Odwiedź ortopedę, może nadeszła chwila na rehabilitację?
Człowiek nie umie dobrze funkcjonować bez optymalnej sprawności ruchowej, wprowadza to w jego życie ogromne ograniczenia, staje się przyczyną dyskomfortu i komplikacji na wielu płaszczyznach. Częstą przyczyną dolegliwości narządu ruchu staje się wypadek lub inny uraz, nierzadko całkiem błahy, a jednak wywierający ogromny wpływ na zdrowie i szansę poruszania się. W wypadku podobnych komplikacji warto starać się o odpowiednią pomoc.

Człowiek nie potrafi odpowiednio funkcjonować bez należytej funkcjonalności ruchowej, może wprowadzać to w jego życie ogromne ograniczenia, staje się podłożem dyskomfortu oraz utrudnień na wielu płaszczyznach. Często spotykaną przyczyną dolegliwości narządu ruchu okazuje się upadek albo inny uraz, nierzadko zupełnie błahy, a jednak wywierający ogromny wpływ na samopoczucie i szansę poruszania się. W wypadku takich komplikacji należy starać się o najlepszą pomoc.

Tutaj pomocny będzie ortopeda!

W momencie, gdy stwierdza się u siebie jakieś dolegliwości związane z działaniem narządu ruchu, trzeba odwiedzić dobrego ortopedę.

Jeśli szukasz sprawdzone dane, zerknij i sprawdź informację (www.poradniapraxis.pl/psycholodzy/zespol/dorosli.html) – tu znajdziesz jedynie interesujące oferty. Upewnij się, nie zawiedziesz się.

Niekoniecznie będzie to następstwo wypadku czy urazu sportowego, choć w mnogich wypadkach tak właśnie jest. Ortopeda opiekuje się wszelkimi mankamentami w obrębie narządu ruchu, również chorobami i bólami. W przypadku, kiedy nie będzie mógł określić, co jest powodem kłopotów, skieruje na bardziej szczegółowe badania, na przykład z wykorzystaniem RTG lub USG. Jeśli zajdzie taka potrzeba, może wysłać też na rehabilitację.

Ćwiczenia rehabilitacyjne

Autor: bwanderd
Źródło: http://www.flickr.com

Rehabilitacja powinna postawić cię na nogi

Rehabilitacja jest zabiegiem leczniczym, którego rolą jest przywracać chorego do stanu optymalnej kondycji. Przybiera ona naprawdę różne formy i jest ściśle dostosowywana do charakteru choroby lub urazu. W pewnych wypadkach polecane są zajęcia w wodzie, fizjoterapia, masaż, lecz z równie świetnym rezultatem wykorzystuje się również specjalne naświetlania, jak również inne formy terapii. Wszystkie zajęcia wykonywane w ramach rehabilitacji powinny mieć miejsce pod nadzorem wykwalifikowanego personelu. Lepiej nie rozpoczynać też żadnych działań bez porozumienia ze specjalistą, gdyż można sobie znacząco zaszkodzić.

Więcej: rehabilitacja kręgosłupa kraków

W pewnych sytuacjach pomocny jest lekarz sportowyJeśli borykamy się z urazem wynikłym z zajęć sportowych lub najzwyczajniej regularnie trenujemy i pragniemy mieć pewność, że powrócimy do optymalnej kondycji, pomocna okaże się konsultacja z lekarzem sportowym. Specjalista, którego domeną jest piecza nad sportowcami, bez wątpienia jest w stanie tak pokierować rehabilitacją, aby dała ona optymalne efekty i pozwoliła powrócić do jak najlepszej formy.

Doczytaj – Prywatne Gabinety Ortopedyczno Rehabilitacyjne w Krakowie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*