Skip to content

Najlepsze umeblowanie do szatni
Szatnia czy to w szkołach podstawowych jak również w przedszkolu jest dość specyficznym miejscem, bo suma summarum pierwszym, do którego kierują swoje kroki mali adepci nauki po przyjściu do szkoły. Najistotniejsze to żeby meble do szatni zostały we właściwy sposób dobrane. Jak wiemy w szkołach bardzo często w szatni są jedynie wieszaki na kurtki i czasem są też ławeczki. W przedszkolach oraz żłobkach jednak są szafki, do których można schować obuwie na przebranie, czy nawet pościel, bo wiadomo, że dzieci w trakcie dnia mają drzemkę.

Szatnia czy to w szkole jak również w przedszkolu jest dość specyficznym miejscem, bo w sumie pierwszym, do którego kierują swoje kroki mali adepci nauki po przyjściu do placówki edukacyjnej. Najistotniejsze to by meble do szatni zostały we właściwy sposób wyszukane. Wiadomo, że w szkołach bardzo często w szatni są tylko jakieś wieszaki i czasem są też ławeczki. W przedszkolach oraz żłobkach za to są szafki, do których da się włożyć buty na przebranie, albo np. pościel, bo wiadomo, że małe brzdące w czasie dnia leżakują.

Dziecko na zajęciach w przedszkolu

Autor: Steven & Courtney Johnson & Horwitz
Źródło: http://www.flickr.com
Dodatkowo warto żeby dziecko w swej szafce miało też jakąś bluzkę na przebranie. Zdarza się, że rodzice zostawiają pampersy w takich szafkach dla swych pociech.

Zaciekawiła Cię ta informacja? Jeżeli masz ochotę zgłębić więcej – odwiedź odnośnik (http://listwy.effector.com.pl/) a na pewno poznasz wiele fascynujących faktów.

Tak, więc każda szafka zostaje przypisana jednemu przedszkolakowi. Stąd też tak ważne jest, żeby szafki do szatni były kupione z rozmysłem, tak żeby rzeczywiście odpowiadały potrzebom – (bezpieczne meble do szatni). Najlepiej żeby dzieci mogły usiąść w szatni na dopasowanej do nich wysokości, gdy zmieniają buty, dlatego również wysokość ławeczek w takiej szatni jest bardzo istotna. Szafki dla najmłodszych Kiedy musimy kupić meble do pokoju dziecięcego szukamy najczęściej takich mebli, które będą oddawały klimat takiego pokoju. Część rodziców wybiera cudne meble w bardzo dziecięcym stylu. Wszystko jest oczywiście okej o ile maluch jest rzeczywiście maluchem. Bo jeżeli mamy już dziecko, które ma 6 albo 7 lat to lepiej wybrać bardziej uniwersalne szafki, a przez dodatki stworzyć odpowiedni charakter takiego miejsca. Oczywiście producent mebli dziecięcych pamięta o tych najmłodszych, jak również o tych większych dzieciach i tworzy wspaniałe meble. Jednak przy wyborze mebli do domu sugerujemy się jednym, a czasem dwojgiem lub trojgiem dzieci. A nie jest to aż tak skomplikowane zadanie jak w przedszkolach. Tam każda rzecz musi pasować do przeciętnego przedszkolaka.

przedszkole

Autor: Nicholas Wang
Źródło: http://www.flickr.com
A przecież wiadomo, że każde z dzieci jest inne, więc ciężko dobrać meble, które będą faktycznie odpowiednie dla każdego. Cóż jednak mimo wszystko należy na coś się zdecydować. Do tego należy też zorganizować szatnie, co również jest sporym wyzwaniem. Na szczęście producenci mebli pamiętali o stworzeniu odpowiednich kompletów również do takich pomieszczeń.

Więcej informacji dostępne na stronie: