Skip to content

Psychiatra jako lekarz pomocny w leczeniu zaburzeń psychicznych wsród dorosłych a także nastolatków.
Psychiatra zajmuje się analizowaniem i leczeniem zaburzeń psychicznych. Psychiatra jest specjalistą, co oznacza, że ukończył pięcioletnie studia medyczne a także specjalizację z psychiatrii. Poza kompetencją na temat zaburzeń psychicznych posiada też ogólną kompetencję lekarską.

Psychiatra para się drążeniem i leczeniem zaburzeń psychicznych. Psychiatra jest doktorem, co oznacza, iż ukończył 5-cio letnie studia medyczne a także specjalizację z psychiatrii. Poza kompetencją na temat zaburzeń psychicznych posiada również podstawową kompetencję lekarską.

psychiatra

Autor: Life Mental Health
Źródło: http://www.flickr.com

W związku powyższym psychiatra (psychiatra wrocław) ma możliwość przeprowadzać badania medyczne, przepisywać leki również wystawiać zwolnienie lekarskie. Takich upoważnień nie posiada psycholog. Kurowanie psychiatryczne może bazować na farmakoterapii, czyli przyjmowaniu odpowiednich medykamentów, a także na psychoterapii (jeśli lekarz psychiatra ukończył adekwatne szkolenie w owym zakresie). Metody te maja możność być używane osobno, lub równolegle.

Kurowanie może odbywania się też w szpitalu, ale i na wytycznych cyklicznych odwiedzin u specjalisty. Jeśli pomieszkując w stolicy a mamy podejrzenie depresji trzeba wyszukać w sieci pod hasłem psychiatrayz Warszawy właściwego specjalisty. By udać się na wizytę do lekarza psychiatry w Poradni Zdrowia Psychicznego nie jest konieczne skierowanie. Jest ono jednak niezbędne w przypadku leczenia w szpitalu psychiatrycznym. Wizyta polega przede wszystkim na rozmowie, jednak specjalista ma możliwość też wykonać wywiad lekarski a także podstawowe badanie lekarskie.

Pomimo różności między zawodami psychologa i psychiatry, nie ma istotności, do kogo zwrócimy się o pomoc w przypadku dotykającego nas kryzysu emocjonalnego, albo też podejrzenia występowania nieprawidłowości psychicznych. Gdy zaistnieje owa potrzeba, psycholog zasugeruje wizytę u lekarza psychiatry, natomiast lekarz psychiatra skieruje pacjenta do psychologa, jeżeli to jego porada będzie nieodzowna. Bardzo czesto psychiatra i psycholog kooperują ze sobą.