Skip to content

Psychika też przeżywa kryzys
Wciąż rosnąca fala zwolnień oraz wszechobecne doniesienia medialne o kryzysie negatywnie wpływają na naszą psychikę. Dokładanie obowiązków przez szefa, lęk przed pójściem na chorobowe, nawet jeśli jesteśmy chorzy, rywalizacja między pracownikami, złe relacje w pracy i bezduszność pracodawców, którzy są pewni, że na nasze miejsce czeka 10 chętnych – to wszystko sprawia, że żyjemy w nieustannym stresie, że często nieobce są nam stany lękowe. Warto wniknąć w głąb siebie, by nie przeoczyć momentu, gdy złamie się nasz cienki pancerz i przestajemy kontrolować swoje życie.

Lekarzowi możesz zaufać

Wciąż rosnąca fala zwolnień oraz bombardujące nas informacje o kryzysie nie pozostają bez wpływu na naszą psychikę. Nawał obowiązków, lęk przed pójściem na chorobowe, nawet jeśli jesteśmy chorzy, wyścig szczurów między pracownikami, złe koleżeńskie relacje i bezduszność pracodawców, którzy mają świadomość, że na nasze miejsce znajda 10 chętnych – to wszystko powoduje, że żyjemy w ciągłym stresie, że często towarzyszą nam stany lękowe. Warto wniknąć w głąb siebie, by nie przegapić momentu, gdy przekraczamy cienką granicę i przestajemy kontrolować swoje życie. Stres może zabić poczucie własnej wartości, wpłynąć na nasz związek i relacje z dziećmi, pozbawić przyjaciół i spowodować, że sięgniemy po używki, staniemy się mało wydajni i wypaleni zawodowo.

Aby zdiagnozować nasze problemy, warto zacząć od wizyty u psychologa. Jeśli mieszkamy na terenie np. mazowieckiego, powinniśmy wpisać w wyszukiwarkę frazy: Warszawa najlepszy psychoterapeuta lub poradnia psychologiczna wrocław, a otrzymamy listę najczęściej odwiedzanych gabinetów i ośrodków. Gdy zależy nam na jakości usługi, wpiszmy dobry psycholog wrocław i prześledźmy szczególnie fora internetowe oraz opinie internatów o uznanych specjalistach w danej dziedzinie terapia małżeńska, pomoc psychologiczna, psychologia pracy, psychologia kliniczna.

Przed wizytą sprawdź lekarza!

Źródło: bc-injury-law.com

Czasem negatywne symptomy, np.

Pasjonuje Cię omawiana tematyka? Jeśli tak, to poza tym zobacz link na witrynie (http://www.dziegielewska.eu/leczenie-niedowidzenia-amblyopia/), która także publikuje tego typu teksty. To z pewnością zwróci Twoją uwagę!

problemy z alkoholem czy brak ochoty na seks, mogą mieć bardziej skomplikowane podłoże i przyczyn ich pojawienia się należy szukać w przeszłości, relacjach z rodzicami, metodach wychowawczych, które stosowali nasi rodzice. Wówczas skorzystajmy z pomocy psychoterapeuty. Algorytm poszukiwań jest nieco inny – posiłkując się przykładem Dolnego Śląska wpiszmy: psychoterapia wrocław, psychoterapeuta wrocław, tu jednak zwracajmy szczególną uwagę na opinie internatów, gdyż psychoterapia to zadanie długotrwałe i między pacjentem a psychoterapeutą powinna wytworzyć się specyficzna więź – musi on całkowicie zyskać nasze zaufanie. Nie bójmy się jednak podjąć to wyzwanie, bo dobrze poprowadzona terapia może odmienić nasze podejście do wielu spraw i uczynić nas odpornymi na stres (zapytaj o szczegóły). poradnia psychologiczna (zobacz: pomocpsychologa.pl )