Skip to content

Psychoterapia w przypadku problemów z zasypianiem i odżywianiem
Do obszaru badawczego psychologii oraz psychoterapii zaliczyć można różnorodne zaburzenia. Psycholog jednak interesuje się tematem od bardziej teoretycznej strony, psychoterapeuta z kolei ma za zadanie przeprowadzić terapię. Terapia ta może mieć zróżnicowane formy zależnie od rodzaju zaburzenia, jego poziomu zaawansowania, jak również od osoby pacjenta. Psychoterapia musi być bowiem dostosowana indywidualnie do człowieka, ponieważ ludzie są różni i wymagają różnych środków. O zainteresowaniu pomocą psychologa świadczyć może częstotliwość wyszukiwania zapytań typu „psycholog Wrocław” w Internecie. Specjaliści zajmują się terapią różnego typu schorzeń. Do nawet częstych zalicza się problemy ze snem oraz z odżywianiem.

Do obszaru badawczego psychologii oraz psychoterapii zaliczyć można różnego rodzaju zaburzenia. Psycholog jednak interesuje się tym od bardziej teoretycznej strony, psychoterapeuta z kolei ma za zadanie podjąć się terapii. Terapia taka może mieć rozmaite formy w zależności od charakteru problemu, jego stopnia zaawansowania, jak również od osoby pacjenta. Psychoterapia powinna być bowiem dopasowana konkretnie do człowieka, z racji tego że każdy jest inny i wymaga różnych środków. O zainteresowaniu pomocą psychologiczną świadczy częstotliwość wyszukiwania fraz takich jak „psycholog Wrocław” w sieci. Specjaliści prowadzą terapię rozmaitych zaburzeń. Do nawet częstych zalicza się problemy ze snem oraz z odżywianiem.

Zaburzenia odżywiania

obiad

Autor: sikeri
Źródło: http://www.flickr.com

Zaburzenia te na późnym etapie mogą być bardzo niebezpieczne. Zalicza się do nich na przykład anoreksja. Jest to zaburzenie, polegające na obsesyjnym odchudzaniu się, odmawianiu sobie jedzenia. W rezultacie może doprowadzić do śmierci. Terapia zaburzeń odżywiania poprzez psychoterapię ma na celu dotarcie do źródła problemu, a co najważniejsze przywrócenie konbiecie normalnego rytmu jedzenia, co doprowadziłoby do unormowania się masy ciała. Fraza „sprawdzony psychoterapeuta Warszawa” to hasło bardzo popularne w zasobach sieci, co świadczy o znacznym zainteresowaniu tematem.

Zaburzenia snu

sen

Autor: Sarah Buckley
Źródło: http://www.flickr.com

Jest to bardzo duża grupa, zawierająca właściwie wszystkie niepokojące symptomy w związkku ze snem. Z jednej strony niebezpieczna jest bezsenność, czyli niejednokrotnie zupełna niezdolność do zaśnięcia; z drugiej strony zbyt długie spanie także może być szkodliwe. Przykładem zaburzenia snu jest także narkolepsja, odznaczająca się niespodziewanymi napadami senności i zasypianiem w nieoczekiwanych lokalizacjach i miejscach. Jednym z groźniejszych zaburzeń snu jest somnambulizm, czyli lunatykowanie. Jest to chodzeniem w czasie snu i jest o tyle niebezpieczne, że taki człowiek może skądś spaść doznać obrażeń. Psychoterapia w przypadku braku snu ma na celu przywrócenie typowego zasypiania, ale często leków nasennych, które przy dłuższym stosowaniu są szkodliwe.

Jeśli prezentowany temat Cię zaintrygował, sprawdź koniecznie ten świetny link – przeczytasz tam mnóstwo przydatnych informacji.

woisujesz w internecie „psychoterapeuta Wrocław” (wiecej na Rankinglekarzy) można uzyskaćwiadomości na temat specjalistów we Wrocławiu, także zajmujących się terapią zaburzeń snu.