Skip to content

Rehabilitacja- w jakich sytuacjach udać się na zajęcia i jak wybrać dobrego rehabilitanta, który nam pomoże
Osoby w każdym wieku mogą ulegać urazom różnego rodzaju. Złamanie nogi czy też zwichniecie stawu często może utrudniać późniejsze poruszanie się. Po zdjęciu gipsu czy też wykonaniu operacji często zaleca się zajęcia rehabilitacyjne dla pacjentów dotkniętych urazem.

Pacjenci w każdym wieku mogą ulec urazom różnego typu. Złamanie nogi albo zwichniecie stawu nierzadko może utrudniać późniejsze poruszanie się. Po ściągnięciu gipsu lub wykonaniu operacji czasami zaleca się zajęcia rehabilitacyjne dla pacjentów dotkniętych urazem.

Ćwiczenia rehabilitacyjne

Autor: bwanderd
Źródło: http://www.flickr.com

Kilka lat temu na zajęcia rehabilitacyjne chodzili głównie sportowcy jak również trenerzy, których zawód wiąże się z aktywnością fizyczną. Musieli mieć sprawne ciało zaraz po złamaniu bądź zwichnięciu. Dzisiaj rehabilitacja zlecana jest każdemu, kto został dotknięty jakim urazem. Szczególnie, kiedy mieliśmy połamane kończyny albo na przykład zwichnięty staw biodrowy zajęcia tego rodzaju będą niezwykle pomocne. Dzięki nim możemy odzyskać sprawność oraz zapomnieć o jakichkolwiek problemach z poruszaniem się. Pacjenci po wypadkach czy też z porażeniami również chodzą na rehabilitacje – www.rehabilitacje.org -, by ponownie nauczyć się chodzić bądź rozgrzewać mięśnie, które nie są zbyt często używane ze względu na niepełnosprawność. Gdy odłożymy już kule ortopedyczne po złamaniu, warto wybrać się na spotkanie z sprawdzonym rehabilitantem.

W przypadku małych urazów można samemu wykonywać lekkie ćwiczenia. Guma do ćwiczeń zakupiona w sklepie medyczno-rehabilitacyjnymi może być niezwykle przydatna. W niektórych przypadkach doskonałą rehabilitacją mogą być zajęcia na pływalni. Najlepsza jednak jest opieka profesjonalnego rehabilitanta, który odpowiednio rozrusza bolące stawy i mięśnie bez ryzyka pogorszenia zdrowia lub pogłębienia kontuzji. Wybór odpowiedniego rehabilitanta nie zawsze jest prosty. Możemy wyszukać wiele ofert i specjalistycznych gabinetów, należy jednak dobrać rehabilitanta do rodzaju naszego urazu. Innej osoby będzie potrzebował zawodowy sportowiec, który chce kontynuować uprawianie sportu, innego typu rehabilitacja odbywa się na przykład jeżeli chcemy wyleczyć wady ortopedyczne u dziecka. Ciekawe propozycje: .

podczas rehabilitacji

Autor: Rose Physical Therapy Group
Źródło: http://www.flickr.com

Po różnego rodzaju urazach powinniśmy zdecydować się na zajęcia rehabilitacyjne. Odpowiednia osoba, która ma doświadczenie w leczeniu podobnych urazów pomoże nam odzyskać sprawność parę tygodni po złamaniu albo zwichnięciu.