Skip to content

Psycholog a psychoterapeuta
Terminy „psychologia” oraz „psychoterapia” na dzień dzisiejszy nierzadko są ze sobą mylone. Przede wszystkim ludzie nie wiedzą, do kogo zwrócić się po pomoc w pozbyciu się danego problemu. Niejednokrotnie w grę wchodzi dodatkowo psychiatria. Każdy z tych wymienionych terminów oznacza coś innego, mimo że przedstawiciele wszystkich trzech gałęzi zajmują się tą samą sferą życia człowieka, a mianowicie umysłem. Coraz większa liczba ludzi poszukuje profesjonalisty, który pomoże im poradzić sobie z daną sytuacją życiową. Z tego powodu hasła w rodzaju „gabinet psychoterapii Wrocław”, „psychoterapia Warszawa” są bardzo chętnie wpisywane w sieci.

Lekarz

Źródło: sxc.hu

Pojęcia „psychologia” oraz „psychoterapia” na dzień dzisiejszy często bywają ze sobą mylone. Przede wszystkim ludzie zastanawiają się, do kogo zwrócić się w poszukiwaniu pomocy w walce z określonym problemem. Niejednokrotnie w grę wchodzi także psychiatria. Każdy z tych wymienionych terminów określa coś innego, pomimo że reprezentanci wszystkich wymienionych gałęzi zajmują się tym samy elementem funkcjonowania człowieka, a mianowicie umysłem. Coraz większa liczba ludzi poszukuje profesjonalisty, który pomoże im poradzić sobie z daną sytuacją życiową. Z tego powodu hasła w rodzaju „gabinet psychoterapii Wrocław”, „psychoterapia Warszawa” są bardzo często wpisywane w sieci.

Psycholog

Jest to osoba, która odbyła studia psychologiczne. W gabinecie psychologa można otrzymać diagnozę psychologiczną, jak również różnego rodzaju opinie i orzeczenia. Psycholog może mieć możliwość prowadzenia psychoterapii, jednak tylko po ukończeniu odpowiedniego kursu. Psycholog nie może prowadzić leczenia farmakologicznego, czyli przepisywać leków. Może natomiast pomóc w ustaleniu typu charakteru, przy pomocy testów psychologicznych. Do psychologa zgłaszają się w większości przypadków ludzie z codziennymi problemami życia codziennego, znajdujący się narażeni na stres, z kłopotami zawodowymi czy w uczuciach. Pod hasłem „psycholog Wrocław” znajdzie się dużą ilość gabinetów, z których można wybrać ten najbardziej odpowiadający – przeczytaj całość.

Psychoterapeuta
Może mieć wykształcenie z psychologii, nie jest to jednak konieczne. Do pracy w charakterze psychoterapeuty niezbędne jest odbycie czteroletniego szkolenia. Psychoterapia to w większości przypadków leczenie w postaci wielokrotnych spotkań, mające na celu osiągnięcie konkretnego rezultatu. Nierzadko pomocy psychoterapeuty potrzebują ludzie, którzy przeżywają jakiś kryzys, wywołany śmiercią kogoś bliskiego, wypadkiem lub innym traumatycznym przeżyciem. Kolejne częste występujące powody to objawy depresji, anomalie związane ze snem lub z odżywianiem|zaburzenia snu lub odżywiania. „psycholog” to następne hasło, które pozwoli znaleźć profesjonalny i certyfikowany punkt odpowiadający potrzebom. psycholog (przejdź po tym linku) psycholog dziecięcy mińsk mazowiecki

Źródło: