Skip to content

Rozwój naszej pociechy zależy od odpowiednich decyzji, gdy jest jeszcze w bardzo młodym wieku. Dobrze jest wcześniej zainwestować w jego edukację
Nauczanie obcych języków daje najlepsze rezultaty, kiedy rozpoczynana jest bardzo wcześnie. Dobrze jest gdy ci najmłodsi przyswajają sobie podstawy angielskiego już w wieku przedszkolnym. Wpływa to na późniejsze zdolności językowe. Dziecko w tym wieku łatwiej przyswaja wiele rzeczy, ponieważ mózg najszybciej się rozwija. Dlatego właśnie wiele pociech w tym wieku uczęszcza na różne zajęcia, także językowe.

Nauczanie innych niż ojczysty języków przynosi najlepsze efekty, kiedy zaczyna się ją bardzo wcześnie. Najlepiej gdy ci najmłodsi uczą się angielskiego już w przedszkolu. Ma to wpływ na późniejsze zdolności językowe. Mały człowiek wtedy szybciej pojmuje wiele rzeczy, ponieważ mózg najszybciej się rozwija. To dlatego dużo dzieci w takim okresie rozwoju uczęszcza na różne zajęcia, również językowe.

przedszkole

Autor: Wim Hanenberg.
Źródło: DuPont
Rzecz jasna, nie ma co przesadzać, choć niestety sporo opiekunów tego nie chce zrozumieć zapisując swoje pociechy wszędzie, gdzie to tylko możliwe. Zbyt duża intensywność z pewnością nie jest dobra i to należy mieć na względzie. Zamiast tego lepiej skupić się na jednej umiejętności. Dlaczego? Bo język angielski – przejdź do strony – jest jedną z ważniejszych umiejętności we współczesnym świecie, ponieważ uczą się go w każdym prawie zakątku globu, jest bardzo potrzebny w interesach, życiu społecznym, jest wymagany jeśli chcemy uczyć się w obcym kraju.

Źródło:

Także z bardziej prozaicznych powodów do jakich należy chęć podróżowania, znając angielski można więcej skorzystać przebywając na przykład na wakacjach w innym kraju. Ktoś powie, że język angielski (zobacz i porównaj) jest zbyt powszechny, bo dużo osób uczy się innych, wydawałoby się

przedszkole

Autor: Nicholas Wang
Źródło: http://www.flickr.com

lepiej rokujących na przyszłość języków takich jak chiński. W ten sposób się powtarza od wielu lat, a nic z tego nie wynika.

Język angielski rządzi i będzie wciąż na czele, ponieważ za dużo jest obszarów, w których używa się go do komunikacji. Zresztą, zawsze na przestrzeni czasów rządził jakiś język. Swego czasu była to łacina czy francuski, taki czas trwał całkiem długo, także angielski, który rządzi w XX jak i obecnie w XXI wieku znajduje się dopiero na początku drogi. Inne języki, jak na przykład chiński też mają szansę by kiedyś przewodzić reszcie, ale jeśli się tak stanie, to w zupełnie innych realiach.

Dlatego więc z pewnością warto posyłać najmłodszych do takich placówek, szczególnie, iż dziś posiadamy spory wybór takich placówek – odnośnik. Najczęściej jak przedszkola anglojęzyczne to duże miasta, jak Wrocław, lecz zdarzają się też takie sytuacje, iż takie przedszkole powstaje w mniejszej miejscowości. Jest to naprawdę świetna inwestycja, warto o tym pomyśleć.