Skip to content

Są skuteczne narzędzia wspomagające walkę z depresją sezonową?!
Depresja sezonowa sprawia, że niejako mamy bardzo duże kłopoty z normalnym życiem. A co najgorsze, tak naprawdę nie mamy większych problemów rodzinnych albo zawodowych – po prostu głównym winowajcą stanów depresyjnych jest aura. W naszym kraju i tak nie ma tak źle – no weźmy chociażby w rachubę Norwegię czy północ Kanady. Jednakże jesteśmy społeczeństwem, którego zasadniczo pogoda raczej nie rozpieszcza. To znaczy, że znaczna grupa ludzi w Polsce choruje na depresję spowodowaną beznadziejną pogodą.

Depresja sezonowa powoduje, że tak jakby mamy bardzo duże problemy z normalnym życiem. A co jest najgorsze, tak naprawdę nie mamy ogromnych problemów rodzinnych albo pracowniczych – najzwyczajniej głównym winowajcą stanów depresyjnych jest aura. W naszym kraju tak czy siak nie ma tak kiepsko – no weźmy choćby w rachubę Finlandię czy Islandię. Jednakowoż jesteśmy społeczeństwem, którego zasadniczo klimat raczej nie rozpieszcza. To znaczy, że spora grupa Polaków cierpi na depresję powodowaną beznadziejną pogodą.

No cóż, nawet zima w Polsce jest ładna, lecz australijski bądź tajlandzki klimat są mimo wszystko korzystniejsze. Jeśli już mieszkamy na tym obszarze, powinniśmy jakoś zawalczyć o fajniejsze samopoczucie.

Może lampa do fototerapii to odpowiednie urządzenie? Niemały to koszt, ale przynajmniej będziemy mieli okazję w bardzo dużym stopniu zmniejszyć ryzyko mające związek ze stanem depresyjnym. Prawda jest taka, że nic nie jest całkowicie efektywne, ryzyko zawsze ma miejsce, lecz zasadniczo rzeczywistość jest taka, iż lampy do terapii światłem, zwłaszcza produkowane przez Finów, są wielce skuteczne. No wiadomo – Finowie zasadniczo kojarzą się Polakom z właśnie depresyjnym stanem, ale pewnie gdyby nie właśnie stosowanie lamp, ten kraj byłby o wiele smutniejszym miejscem.

słońce

Autor: 霞客 周
Źródło: http://www.flickr.com

A więc można śmiało powiedzieć, iż niemal zawsze lampa powoduje, że będziemy się czuli sporo lepiej. Depresja to taki stan, którego należy starać się uniknąć.

W wielu przypadkach boimy się polskiej jesieni i zimy. Co prawda to kapitalne, że mieszkamy w takim kraju, gdzie można podać aż cztery pory roku, ale gdy cierpimy na depresję, dentysta (link tu…) czy siak nie jesteśmy w stanie tak jakby cieszyć się swoim życiem. Warto mieć na uwadze, iż bardzo często mamy okazję skorzystać z profesjonalnej lampy u różnego rodzaju lekarzy. Pewnie w małych ośrodkach miejskich sytuacja jest taka, że ciężko trafić na lampę, ale mieszkańcy stolicy, Wrocławia, Trójmiasta bądź Lublina dentysta (nasze linki) naprawdę nie powinni mieć kłopotu z testowaniem lampy. Chociaż tak czy siak będzie najlepiej jeżeli sprawimy sobie taką lampę do swojego domostwa.