Skip to content

Skóra głowy – wrażliwa czy nie?
Wszędzie głośno jest o pielęgnacji włosów, jakie odżywki do włosów, szampony są najlepsze do odpowiedniego rodzaju włosów.

Zazwyczaj głośno jest o pielęgnacji włosów, jakie odżywki do włosów, szampony są najtrafniejsze do odpowiedniego rodzaju włosów.

wella maska do włosów

Autor: Wella
Źródło: http://lokikoki.pl

Odżywki do włosów w ofercie są oprócz tego kwestie porównania sprzętu do modelowania, jak suszarki czy prostownice. Mało jednak mówi się o dbaniu o skórę głowy, która jest równie ważna, jeśli nie ważniejsza od włosów. To od jej kondycji zależy jak szybko wzrastają włosy, czy są zdrowe i mocne.

Skóra głowy to nic innego, jak kontynuacja naszej skóry pod włosami, stąd też może być mało odżywiona, odwodniona, starzeć się, tak jak nasza pozostała skóra. Delikatna skóra głowy, tak samo jak skóra twarzy, cechuje się objawami uczucia pieczenia i łuszczenia oraz pozbawieniem warstwy ochronnej o kwaśnym odczynie – zrównoważonej mieszaniny hydrolipidów, która ma działanie jak >>> witryna firmy Hospicjum Świętego Franciszka w Katowicach naturalny element ochronny skóry.

Przyczyny mogą być różnorodne, zależne są od stosowania różnych zabiegów kosmetycznych jak np. trwała, farbowanie włosów, prostownice czy nawet elektryczne maszynki do strzyżenia, a nawet od wpływu z zewnątrz, takich jak za niskie temperatury powietrza (nawilżacze powietrza) i spaliny samochodowe. Choć niestety zbyt ciepłe powietrze otrzymujemy od suszarki do włosów tutaj kiepskich firm.Dodatkowo w grę wchodzą czynniki uwarunkowanie genetycznie, które predysponują do posiadania wrażliwszej powłoki skórnej, co powoduje, że skóra głowy jest bardziej narażona na podrażnienia.

Jeśli zaobserwowaliście u siebie wyżej wymienione objawy, warto sięgnąć po profesjonalne produkty przeznaczone do wrażliwej skóry głowy, które skutecznie zniwelują te niemiłe dolegliwości.

Źródło: Lokikoki.pl