Skip to content

Skrzynki ozdobne na wino
Wino nie bez powodów nazywane jest napojem władców– konsumowane od od zarania dziejów towarzyszyło człowiekowi w przełomowych etapach egzystencji. Znaczy ono dużo więcej niż tradycyjny trunek czy inne mocniejsze alkohole takie jak np. wódka. Wiadomym jest, że rodzajów wina jest ogromna ilość– i wino winu nie równe.

Autor: Blomus, Legnoart, MENU
Wino nie przypadkowo określane jest eliksirem królów– znane od czasów biblijnych towarzyszyło człowiekowi w kluczowych momentach egzystencji. Znaczy ono dużo więcej niż tradycyjalkoholowy (więcej informacji) alkoholowy i inne mocniejsze alkohole. Wiadomym jest, że rodzajów wina jest bardzo wiele– i jedna butelka wina drugiej nie równe.

Tradycja picia wina.W naszym kraju tradycja picia wina jest stale w fazie rozwoju, jesteśmy strasznie w tyle za Państwami jak Włochy czy Francja w których picie wina jest świętowane a nie konsumowane ze względów czysto rozrywkowych. Pomimo to, kultura delektowania wina jest coraz większa z roku na rok i świadomość jest znacznie większa niż w latach dziewięćdziesiątych.

Wino – jak je degustować?Rodzajów wina mamy całe mnóstwo, przestudiowanie ich podstawowych gatunków jest bardzo długie i potrzeba do tego nie tylko wysublimowanego smaku ale i znajomości technik produkcji wina. To o czym warto napisać to przede wszystkim uświadomienie tego, że każde wino niesie unikatową historię – każda pochodzi z innej części świata i wytworzona została z innego szczepu winogron, miała swój własny czas spoczynku i inne warunki. To wszystko wpływa na wyjątkowy smak tego szlachetnego trunku.

Wina-jakie kupić do dania?Wybór wina nie jest sprawą prostą i zależy od sytuacji, rodzaju dań wina polskietórym wina będą konsumowane i naszego poczucia smaku oraz gustu. I tak wymieniając mamy wina białe, czerwone, wytrawne lub półwytrawne, słodkie, z większą lub mniejszą ilością tanin. W Polsce bardzo popularne są wina gruzińskie i bułgarskie. Wynika to przede wszystkim z ich wyjątkowo wykwintnego gatunku winogron i niewygórowanej ceny. Doskonale pasują do większości dań a także bardzo dobrze smakują.

Fanów wina mamy w naszym kraju coraz więcej i są to pasjonaci potrafiący godzinami dyskutować o bukiecie smakowym i przeprowadzić analizę tego trunku. Gdy mamy wśród znajomych taką osobę to możemy być pewni, że dobrego wina nigdy nie będzie u nich za za wiele a skrzynki na wino czy ozdobne stojaki będą zawsze perfekcyjnym prezentem.