Skip to content

Skuteczne sposoby na poradzenie sobie z alergią
Z alergią nie ma żartów, szczególnie w wielkim mieście. Jak pokazują badania aż ponad 50% dzieci z Krakowa ma alergię. Nie wnikając za bardzo w spekulacje, dlaczego właśnie tam, warto się zastanowić, jakie są najlepsze sposoby na zmagania z tego typu denerwującą bolączką. Czy pozostaje nam się poddać? Nie, na pewno nie. Zobacz, jak możesz z nią walczyć radzić.

Z alergią nie ma żartów, szczególnie w dużym mieście. Jak pokazują pomiary aż powyżej 50% dzieci z Krakowa cierpi na alergię. Nie wnikając za mocno w dywagacje, dlaczego akurat, powinniśmy się zainteresować, jakie są najlepsze metody na walkę z tą męczącą przypadłością. Czy pozostaje nam się poddać? Nie, na pewno nie. Zobacz, jak możesz z nią walczyć radzić.

leje deszcz, pozostań w mieszkaniu! kuriozalna rada, co nie, bo kto wychodzi na dwór, gdy pada?! No chyba, kiedy ktoś ma pilną sprawę, i po prostu musi opuścić swoje ciepłe mieszkanko.

Gdy uznasz, że przydatne okazałyby się uzupełniające artykuły na opisywany temat, to kliknij tu i zobacz także inne wiadomości.

Ty, drogi alergiku, staraj się ograniczać takie wyjścia, nawet, kiedy powinieneś wyjść. W trakcie deszczu bowiem aktywuje się mnóstwo pyłków, które są zrzucane z wyższych pięter powietrza. pozamykaj także okna, ażeby pyłki nie dostały się do twojego mieszkania.

rankinglekarzy

Autor: rankinglekarzy

Ale uwaga, tuż po deszczu warto już wyjść mieszkanie. najkorzystniej jednak, kiedy była to ulewa, bo wtedy powietrze jest najmocniej wyczyszczone z pyłków.

staraj się wystrzegać aktywności w trakcie pylenia. wiadomo, nie jest to proste, kiedy na dworze wspaniała pogoda. aby jednakże uniknąć nieproszonych symptomów najkorzystniej odpuścić sobie rozgrywki zespołowe, piłkę nożną czy siatkówkę, oraz jazdę na rowerze czy na rolkach. będzie na to czas po okresie pylenia.

staraj się o systematyczną wymianę posłania. W trakcie pylenia, kiedy na dworze przyjemnie z chęcią otwieramy okiennice. wówczas do domu wpadają pyłki, które osiadają w każdym miejscu, też na naszej pościeli. powinniśmy więc regularnie ją wymienić, a po praniu nie suszyć na dworze, bo unoszące się w powietrzu pyłki będą się do niej przyczepiać.

Przed snem dobrze jest umyć włosy. Pomoże to spłukać pyłki, jakie dostały się we włosy w trakcie dnia, a które w trakcie snu nachalnie będą męczyć górne drogi oddechowe.

korzystnie wyjechać z miasta. W górach, w wyższych partiach, ponad 1500 metrów pylenia nie spotkasz. identycznie nad morzem, gdzie dmuchający od wody wiatr skutecznie wypiera pyłki bardziej w głąb lądu.

Jeśli te metody okażą się niezbyt skuteczne lub nie odnajdziesz w sobie wytrwałości, aby wprowadzać je w życie, najkorzystniejszym rozwiązaniem będzie wizyta u alergologa (alergolog w Krakowie). Ten specjalista od alergii na pewno znajdzie najbardziej obiecujący sposób na twoje alergiczne dolegliwości.