Skip to content

Skuteczne sposoby udzielania pierwszej pomocy w miejscu pracy
W momencie gdy dochodzi do poważnego zdarzenia, niesamowicie ważne są pierwsze minuty. Udzielanie pomocy w tym czasie może uratować komuś życie lub zapobiegać poważnym powikłaniom. Niezwłoczna i zdecydowana reakcja jest bardzo istotna. Patrząc na to należy od razu wezwać pogotowie ratunkowe.

W momencie gdy dochodzi do groźnego zdarzenia, bardzo istotne są pierwsze minuty. Udzielenie pomocy w tym momencie może uratować komuś zdrowie lub zapobiec poważnym powikłaniom. Szybka i zdecydowana reakcja jest bardzo istotna. Zwracając uwagę na to jest nakazane bez zastanowienia wezwać pogotowie ratunkowe.

Deska ortopedyczna

Źródło: czarmed.pl

Nasze zakłady pracy nie są bezpieczne. Przede wszystkim jeżeli pracujemy w wielkiej korporacji, gdzie codziennie poruszamy się w tłumie ludzi. Według statystyk najczęściej do wypadków dochodzi na korytarzach lub schodach oraz w pomieszczeniu socjalnym, gdzie mamy styczność z urządzeniami elektrycznymi. W tym miejscu najczęściej dochodzi do poparzeń gorącymi napojami. W czasie przerwy porusza się w takim pomieszczeniu bardzo dużo ludzi i łatwo na siebie wpaść.

Taka sama historia rozgrywa się na schodach, w czasie gdy wychodzimy do sklepu lub na papierosa. W tym czasie właśnie bardzo często dochodzi do upadków, które mogą być niebezpieczne. Dlatego deska ortopedyczna w biurach to standard. Jest to specjalny rodzaj noszy, który pomaga ustabilizować poszkodowanego i przenosić go w bezpieczne miejsce. Jest ona wyposażona w specjalistyczne pasy zabezpieczające oraz stabilizację głowy, który ma na celu ochronić szyję.

Dobrze jest także w każdej sytuacji mieć w apteczce ciśnieniomierz nadgarstkowy. Jesteśmy świadomi, że praca to częsta przyczyna sytuacji stresowych. Jesteśmy wyczerpani, nie dosypiamy i pijemy zdecydowanie za dużo kawy. Do tego pracujemy pod przytłaczającą presją. To wszystko może doprowadzić do omdleń, czy nawet stanów zawałowych. W momencie gdy powiadamiamy pogotowie, warto już przez telefon podawać dyspozytorom informację na temat ciśnienia poszkodowanego.

Zainteresowała Cię opisywana sprawa? Jeśli tak, to ponadto zobacz link na witrynie (https://www.przychodniazycie.pl/296,Badania-specjalistyczne.html), która też przedstawia tego typu posty. To z pewnością zwróci Twoją uwagę!

To urządzenie jest niesamowicie proste w obsługiwaniu. Wystarczy tylko nałożyć je na nadgarstek, zaczekać moment i przeczytać wynik.

Wszelka pierwsza pomoc przedmedyczna jest bardzo potrzebna. Nasze działania mogą uratować komuś życie. Z tego powodu nie obawiajmy się udzielać pomocy. Zwracajmy uwagę na fakt, że w jej zakres wchodzi również zawiadomienie pogotowia. Każda firma powinna przeszkalać w tym zakresie własnych pracowników. Jest to z pewnością przydatna wiedza, która może się przydać w codziennym życiu.