Skip to content

Co warto wiedzieć o dentyście – Jak wybrać najlepszego stomatologa?
Stomatologia to jedna z najbardziej cenionych specjalizacji wśród lekarzy specjalistów. Wielu obywateli Polski nadal czuje lęk przed wizytą u dentysty, tak samo wielu zawdzięcza im pozbycie się bólu.

Stomatologia to jedna z najbardziej prestiżowych dziedzin w medycynie. Duża liczba obywateli Polski nadal czuje lęk przed wizytą u stomatologa, równie wielu zawdzięcza im pozbycie się bólu.

Profesjonalista jest w stanie przeprowadzić szybki i niebolesny zabieg, niezależnie od tego czy jest to plombowanie zęba, czy zawiły zabieg protetyczny. Wykwalifikowany fachowiec jest także w stanie zapobiec rozwojowi schorzeń zębów, tak żeby później nie było potrzeby przeprowadzania długiego i drogiego leczenia. Kolejki do najlepszych stomatologów potrafią być bardzo długie, pacjenci potrafią rezerwować terminy nawet na kilka lat naprzód – wybielanie zębów w Tomaszowie Mazowieckim.

implanty stomatologiczne i Paradontoza oraz problemy z dziąsłami

Autor: Bobol
Źródło: http://www.flickr.com

Najczęściej pojawiające się schorzenia
Wielu ludzi cały czas ma problem z utrzymaniem prawidłowej higieny jamy ustnej, oraz chociażby z wyborem odpowiedniej szczoteczki do zębów. Dużo ludzi narzeka więc na problemy z dziąsłami czy choroby zębów. To z pozoru niezbyt poważne objawy, jednak nieleczone mogą prowadzić do poważnych skutków, razem z utratą zębów. Dobranie właściwej twardości włosia szczoteczki do zębów potrafi zapobiec wielu problemom, głównie z dziąsłami. Zbyt twarde włosie może powodować krwawienie dziąseł, a w efekcie ich cofnięcie. To niezwykle powszechna dolegliwość, nosząca specjalistyczną nazwę – parodontoza. Może być ona wywołana także sporą warstwą kamienia nazębnego. W celu wyeliminowania takiego problemu, zaleca się więc systematyczne pozbywanie się kamienia nazębnego u stomatologa (zobacz aparat ortodontyczny) – .

Stomatologa nie da się uniknąć
Paradontoza to jedna z dolegliwości, której wykwalifikowany lekarz dentysta (zobacz http://welldent.wroclaw.pl/uslugi/leczenie-kanalowe-pod-mikroskopem/) umie zapobiec. Sporym wyzwaniem dla dentysty są zabiegi związane z tworzeniem protez. Zęby, mimo że złożone z wytrzymałego szkliwa, potrafią się złamać. Niezachowanie zalecanej higieny uzębienia może także spowodować wypadanie zębów. W takiej sytuacji, żeby pacjent był w stanie normalnie żyć, wykorzystuje się implanty stomatologiczne. Jest to dużo wygodniejsze i lepiej prezentujące się rozwiązanie od wstawiania sztucznej szczęki. Zabieg polega na umieszczeniu nowego, sztucznego korzenia zębowego i przytwierdzeniu do niego sztucznego zęba. Implant zębowy jest nie do odróżnienia od prawdziwego zęba, co jest jednym z powodów powszechności tej metody walki z brakiem uzębienia.