Skip to content

Zaawansowane zabiegi kosmetyczne o czym powinno się pamiętać przed wizytą u specjalisty
Obecnie znacznie więcej uwagi poświęca się aprawom wyglądu zewnętrznego, a także powstrzymaniu skutków starzenia. Coraz więcej osób poddaje się zabiegom w gabinetach kosmetycznych. Liczba salonów także się zwiększa. Aktualnie salony kosmetyczne działają zarówno w większych miastach, jak i w mniejszych. Ich zakres usług również stale ulega poszerzeniu. Zwroty takie jak mikrodermabrazja nie brzmią już zupełnie obco. Nazwy procesów przyjmują się w codziennym języku, a same zabiegi dla niektórych także są już codziennością.

Autor: Centrum Kosmetyczno – Dermatolog

Obecnie znacznie więcej uwagi zwraca się na wygląd zewnętrzny, a także zatrzymywaniu efektów upływu lat. Coraz więcej ludzi poddaje się zmianom kosmetycznym. Liczba gabinetów także się zwiększa. Na dzień dzisiejszy gabinety kosmetyczne funkcjonują zarówno w dużych miastach, jak i w mniejszych. Ich zakres usług także nieprzerwanie ulega poszerzeniu. Zwroty takie jak mikrodermabrazja (nasza strona) nie brzmią już całkowicie obco. Nazwy zabiegów przyjmują się w codziennym języku, a same zabiegi dla niektórych także są już codziennością.

Zabiegi na skórę

Skóra jest bardzo ważnym organem. Łatwo można ją uszkodzić, a również widać na niej oznaki starzenia. W celu polepszenia jej wyglądu oraz stanu stworzono całą gamę zabiegów kosmetycznych. Często korzystają z nich osoby, cierpiące na schorzenia skóry objawiające się trądzikiem, przebarwieniam czy piegami. Jednym z polecanych zabiegów jest peeling kawitacyjny. Podobnie jak tradycyjny peeling polega na pozbywaniu się obumarłego naskórka, jednak ma to miejsce przy użyciu ultradźwięków. Zabieg jest bezbolesny i nie wywołuje żadnych skutków ubocznych. Podobny jest do wspomnianej uprzedmio mikrodermabrazji.

Zaintrygowały Cię informacje zawarte w tym tekście? Jeśli tak, to bezpośrednio z tego źródła możesz przenieść się do bardziej skrupulatnych tematów, które ukryte są w linku poniżej.

Ten zabieg z kolei odbywa się przy użyciu kryształków, najczęściej diamentu i także polega na usuwaniu naskórka.

Depilacja

Coraz większą popularność zdobywa także pozbywanie się nadmiernego owłosienia u kosmetyczki. Usuwanie owłosienia na własną rękę najczęściej jest bowiem ogromnie czasochłonna, a jej akutki bardzo nietrwałe. Istnieje dużo metod depilacji, na przykład gorącym woskiem. Do coraz częściej wykorzystywanych sposobów współczesnych zalicza się fotodepilacja. Metoda ta wykorzystuje silne impulsy świetlne do pozbywania się włosów, a także do stopniowego niszczenia ich cebulek, co powoduje, że nie odrastają. Jest to metoda niezbyt bolesna, za to stosunkowo kosztowna. Sprawdź więcej: kliknij

Inne zabiegi

Sporo kobiet sięga także po zabiegi medycyny estetycznej. Jednym z najpowszechniej stosowanych, a zarazem najmniej inwazyjnych zabiegów tego rodzaju jest modelowanie ust (link do strony). Polega to na wstrzyknięciu specjalnej substancji w wargę i rozmieszczeniu tej substancji poprzez masaż. W większości przypadków do tego celu używa się kwasu hialuronowego, który nie jest niebezpieczny dla organizmu. W niektórych przypadkach pojawia się efekt niepożądany w postaci czasowego obrzęku ust, który jednak stopniowo znika.

Źródło: