Skip to content

Specyfika i oferta sklepu medycznego
Sklepy medyczne to placówki sprzedające różnorodne produkty związane z rekonwalescencją lub rehabilitacją. Na pewno ich asortyment jest przydatny dla bardzo wielu grup. Z asortymentu takiego sklepu mogą korzystać bowiem zarówno pacjenci, jak i lekarze i pielęgniarki czy rehabilitanci. Przykładowo butle tlenowe bywają przydatne zarówno w szpitalu, jak i na przykład dla ekipy karetki pogotowia.

Sklepy medyczne to punkty sprzedające różnego rodzaju produkty związane z rekonwalescencją lub rehabilitacją. Na pewno ich asortyment jest przydatny dla dużej liczby grup. Z oferty takiego sklepu korzystają bowiem zarówno pacjenci, jak i lekarze i pielęgniarki czy rehabilitanci. Przykładowo butle tlenowe mogą być przydatne zarówno w szpitalu, jak i na przykład dla ekipy karetki pogotowia.

Przydatne akcesoria mogą tam znaleźć również ludzie pracujący w branży kosmetycznej czy na przykład masażyści. Asortyment jest najczęściej bardzo szeroki.

Spodobał Ci się taki artykuł? Jeśli tak, to zanim wyłączysz komputer, kliknij wcześniej tutaj – ta witryna onkolog poznań także na pewno wpadnie Ci w oko.

W sklepach takich bardzo często nabyć można wszelkie te przyrządy, m.in. , których użycie przewiduje pierwsza pomoc przedmedyczna. Do pewnego stopnia asortyment sklepu medycznego jest dopełnieniem tego, co można znaleźć w aptece, choć z pewnością dużo towarów się powtarza.

Akcesoria medycyny ogólnej

Nowoczesna metoda leczenia przepuklin

Autor: Bird&Co Sp. z.o.o.
Źródło: Bird&Co Sp. z.o.o.

W punkcie ze sprzętem medycznym na pewno nabyć można przyrządy używane bardzo szeroko służące do otrzymywania różnorodnych pomiarów parametrów organizmu. Są to więc na przykład termometry. Dawniej używane były wyłącznie zwykłe termometry, w których pomiar otrzymywany był z użyciem rtęci. Na dzień dzisiejszy powszechnie używane są urządzenia elektroniczne, a dzięki rozwojowi techniki do uzyskania pomiaru wystarczy tylko moment. Wyposażenie sklepu obejmuje również urządzenia takie jak ciśnieniomierz nadgarstkowy (inne przykłady: ). Jest to bardzo przydatny przedmiot, potrzebny zwłaszcza osobom mającym problemy ze zbyt niskim lub wysokim ciśnieniem krwi. Do dokładnych pomiarów wykorzystywane będą też wagi wyposażone w opcję wyznaczania procentowego udziału tłuszczu w organizmie.

Sprzęt rehabilitacyjny i ortopedyczny

Najliczniej reprezentowaną odmianą akcesoriów są na pewno przedmioty związane z rehabilitacją i sprzęt ortopedyczny. Przede wszystkim dostępne są w tym miejscu eozmaite kule oraz wózki inwalidzkie. Poza tym w sklepie medycznym można dostać akcesoria jak między innymi deska ortopedyczna oraz rozmaite akcesoria rehabilitacyjne. Do tych ostatnich należą przykładowo specjalne lampy do nagrzewania chorych narządów, jak również specjalne piłki i inne akcesoria do rehabilitacji ruchowej.

Źródło: http://czarmed.pl/