Skip to content

W jaki sposób powinna wyglądać dieta karmiącej pani?
Karmienie malucha piersią to bez wątpienia jeden z najbardziej zalecanych sposobów odżywiania. Matka nie musi przygotowywać mleka sproszkowanego, co jest poza tym faktycznie komfortowe.

Karmienie malucha piersią to zdecydowanie jeden z najbardziej zalecanych sposobów odżywiania. Kobieta nie musi gotować mleka sproszkowanego, co jest ponadto bardzo komfortowe.

Dodatkowo, mleko kobiety posiada w składzie wszystkie elementy, które są niezbędne maluchowi – pełen pakiet witamin oraz mikroelementów. Powszechnie wiadomo jednak, że to co je karmiąca kobieta ma znaczący wpływ także na zdrowie noworodka.

Czy pasjonuje Cię taka kwestia? Jeśli tak, to wejdź na ten odnośnik oraz zdobądź pomocne info też na pokrewnej witrynie.

W jaki sposób w takim razie powinna prezentować się jej dieta? Czy rzeczywiście powinna być ona związana z eliminacją określonych potraw?

Kobieta z dzieckiem

Autor: dmarklaing
Źródło: http://www.flickr.com

Co najważniejsze, warto zatroszczyć się o to, by w diecie znalazła się odpowiednia ilość warzyw i owoców. Generalnie lekarze zalecają, że powinna ona bazować na tradycyjnej piramidzie zdrowego żywienia i w zasadzie dieta (kliknij tutaj) karmiącej matki nie musi być odmienna niż dieta kobiety, która nie karmi i nie ma dzieci. Nie trzeba też wprowadzać ograniczeń z obawy o alergię malucha. Dopiero, jeżeli rodzice zauważą, zależność pomiędzy pewnymi produktami a reakcjami malucha, wtedy można zdecydować się na wyeliminowanie określonym produktów. Co więcej, kobiety karmiące zdecydowanie powinny dosyć dużo pić. Jest to priorytet. Należy także ostrożnie odnosić się do „ludowych

Matka z dzieckiem

Autor: halfrain
Źródło: http://www.flickr.com

mądrości”, zgodnie z którymi młoda matka nie może spożywać jakichkolwiek smażonych czy wzdymających potraw. Oczywiście, dobrze jest zminimalizować ich spożycie, ale głównie ze względu na fakt, że mogą się one okazać szkodliwe dla kobiety. Maluch nie odczuje gdy jego mama pozwoli sobie na kotleta schabowego.

Niezbędne jest jednak, by tłuszcze nasycone nie stanowiły znacznej części diety. W takiej sytuacji bowiem mogą pojawić się rzeczywiście duże kłopoty. Gdy rodzice zauważają jakiekolwiek niepokojące objawy i zaczynają sądzić, że ich pociecha jest uczulona na konkretny rodzaj pokarmów, wtedy powinni zdecydować się na tak zwaną dietę eliminacyjną. Polega ona głównie na wyeliminowaniu tych artykułów, które podejrzewa się o wywołanie niechcianej reakcji. O ile taki krok przyniósł efekt, wtedy nie należy ich kolejny raz włączać do diety, chociaż przez jakiś czas (artykuł na temat diety kobiety karmiącej).

Dieta dla matek, które karmią swoje dzieci piersią musi być w pierwszej kolejności zdrowa. Należy stosować się do podstawowych zasad oraz zbilansować dietę zgodnie ze swoimi wymaganiami.

Źródło: ekoj.pl