Skip to content

Nowoczesne sposoby leczenia zębów
Obecnie, dbanie o zęby to sama przyjemność. Mamy nie tylko ogromny wybór płynów, past czy szczoteczek do zębów, ale również coraz bardziej innowacyjne sposoby leczenia i upiększania uśmiechu. Dlatego też, wymagamy nie tylko refundowanej opieki lekarskiej z powodu uprzykrzającego życie bólu zęba. Nie boimy się też korzystać z najnowszych technologii stomatologicznych. I choć często koszty leczenia bywają znaczne, pacjenci traktują je jak najlepszą inwestycję w swoje zdrowie. Jakie godne uwagi metody leczenia i upiększania uśmiechu czekają na nas w gabinetach stomatologicznych?

Dziś, dbanie o zęby to prawdziwa przyjemność. Mamy nie tylko niezliczoną ilość płynów, past czy szczoteczek do zębów, ale również coraz bardziej innowacyjne techniki leczenia i upiększania zębów. Dlatego też, wymagamy nie tylko podstawowej opieki lekarskiej z powodu nieznośnego bólu zęba. Nie boimy się też korzystać z nowoczesnych urządzeń, znacząco podnoszących jakoś leczenia. I chociaż koszty zabiegów nie są niskie, postrzegamy je jako dobrą inwestycję w swoje zdrowie. Jakie nowoczesne metody leczenia i upiększania zębów oferują lekarze dentyści w gabinetach stomatologicznych?

Leczenie kanałowe mikroskopowe

stomatolog

Autor: 95Berlin
Źródło: http://www.flickr.com
Kanałowe leczenie zęba kojarzy się wielu pacjentom z bólem, wielokrotnymi wizytami u stomatologa i oczekiwaniem, aż ząb się dobrze „zatruje”. Dopiero kiedy ząb był martwy, lekarz dentysta (serwis www) miał możliwość by usunąć zmienioną zapalnie miazgę, zgorzel czy bakterie. Tak było. W dzisiejszych czasach tzw. endodontyczne leczenie zęba podczas jednej wizyty przestało zaskakiwać. Dzięki zastosowaniu najnowocześniejszych sprzętów optycznych, stomatolog – (stomatolog ursynów) jest w stanie pozbyć się bakterii z kanałów korzeniowych, zamknąć je, a na koniec odbudować ubytek. Naturalnie zabieg przeprowadzany jest z zastosowaniem środków znieczulających.

Więcej – protezy szkieletowe

Borowanie?

stomatolog

Autor: Centrum Stomatologii „Galeria Uśmiechu”
Źródło: Centrum Stomatologii „Galeria Uśmiechu”
To, czego najbardziej obawiamy się u dentysty, to czyszczenie ubytków. Zwykle już sam dźwięk donośnie pracującego urządzenia budzi w nas paraliżujący strach. W nowoczesnej stomatologii możliwe jest usuwanie zmian próchnicowych przy użyciu lasera, który pozwala specjaliście dokładnie wyczyścić zmiany próchnicowe. Wszystko pozbawione „efektów dźwiękowych” i wibracji.

Doczytaj: lek. dent.

Jeżeli uzębienie mamy kompletne, ale przestrzeń, która pojawia się między górnymi, środkowymi siekaczami czy nierówności szkliwa powodują nasze złe samopoczucie stomatolog może zaproponować nam licówki. Są to płatki porcelany, bardzo cienkie, mocowane na licowej (wargowej i policzkowych) stronach zębów. Ponieważ są wykonane z bardzo twardego materiału, możemy je nosić nawet 15 lat. W gabinetach pojawiły się też tzw. chipsy, czyli licówki, które nakładane są bez konieczności naruszania zęba. Z ich pomocą, można zmienić odcień i poprawić kształt zęba.