Skip to content

Sposoby na piękny uśmiech
Jak to jest z tym uśmiechem? uśmiechamy się zbyt często czy zbyt rzadko, a jeśli tak lub nie, to jaki jest powód? takie pytania można by zagaić w każdym kraju, a odpowiedzi byłyby takie same. zastanawiające? Nie, przecież jesteśmy ludźmi, kręcimy się w określonych oddziaływaniach społecznych, wszyscy, a na pewno większość musi parać się pracą, zmagamy się z przeszkodami życia codziennego… Co innego jednak odpowiedzą np. mieszkańcy USA, a co innego żyjący w jakimś niezamożnym, afrykańskim kraju. A jak to jest u nas?

Jak to jest z tym szczęściem? Śmiejemy się zbyt często czy zbyt rzadko, a jeśli tak lub raczej nie, to jaki jest powód? takie zagadki można by zadać w każdym kraju, a odpowiedzi byłyby identyczne. Dziwne? Nie, wszakże jesteśmy ludźmi, kręcimy się w określonych relacjach społecznych, wszyscy, a na pewno większość musi pracować, walczymy z trudnościami życia codziennej egzystencji… Co innego jednakowoż odpowiedzą np. mieszkańcy USA, a co innego żyjący w jakimś ubogim, afrykańskim kraju. A jak to jest u nas?

zeby

Autor: Aleks Clark
Źródło: http://www.flickr.com
Polska zrobił krok dalej. w dniu dzisiejszym większość z pragnień, jakie były powszechne w czasach ery komunizmu, dzisiaj są nieaktualne.

Podoba Ci się ten tekst?! To przejdź do oferty szczecin gabinet kosmetyczny, by zaznajomić się z dodatkowymi informacjami na ten temat, jakie dla Ciebie opublikowaliśmy.

przykładowo problem braku artykułów żywnościowych. Widziałem dawniej w telewizji starą sondę uliczną, w której ludzie mówili o tym, czego pragnęliby, żeby się spełniło na święta. sporo z tych ludzi mówiło o… jedzeniu. w dniu dzisiejszym niektórzy (szczególnie młodsi) mogą się z tego zgrywać, ponieważ jedzenia jest pod dostatkiem, a w marketach codziennie wyrzuca się do śmieci mnóstwo żywności. kiedyś jednak takie zagadnienia były czymś normalnym…

dzisiaj jednak nawet w skali Polski jedni cieszą się częściej, inni mniej. Na zadane pytanie: dlaczego… mieszkaniec jakiegoś dużego ośrodka miejskiego np. Katowice może zapewnić, że ma zatrudnienie, a inny z obszarów wiejskich, gdzie jest bezrobocie, że ma cudowną rodzinę. Nie uogólniając, śmieją się wszakże mieszkańcy wielkich, jak i malutkich miejscowości. Prawda jest jednak fakt, że problemy wielkomiejskiego życia tj. wrzawa, zamęt, alienacja, pośpiech nie są tożsame z bolączkami osób żyjących na wsi. Pytanie więc o radość w życiu przeważnie nastręcza dużych kłopotów…

mleczaki

Autor: anjanettew
Źródło: http://www.flickr.com

Wielu ludzi na przykład się nie śmieje z dziwacznych powodów. Powodów jest dużo. Niektórzy nie smieją się, bo się…krępują. Tak niestety jest, wielu z nas nie jest szczęśliwa np. z uzębienia (może to być krzywy zgryz, czyli praca dla ortodonty (opinie o ortodoncie z Katowic) lub brzydkie zęby, wiadomo, dentysta (zobacz http://www.welldent.wroclaw.pl/implanty-wroclaw/)), i chociaż brzmi to trochę komicznie – taki szczegół utrudnia nam bycie radosnym (zobacz). A przecież śmiech to zdrowie, nie zapominajmy o tym, nie męczmy się także jakimiś wymyslonymi kompleksami. Szkoda czasu na te drobnostki, śmiejmy się z nich!