Skip to content

Metody na to, jak zadbać i skórę twarzy w zimie
W okresie zimowym należy wyjątkowo dbać o cerę twarzy. Jest ona narażona na niekorzystne temperatury na zewnątrz oraz ciepłe, suche powietrze w środku budynków, które niezwykle niewłaściwie wpływają na jej wygląd i zdrowie. Toteż, pragnąc mieć zdrowy i ładny wygląd cery, musimy wyjątkowo się o nią zatroszczyć.Najistotniejsze jest używanie dobrej jakości kremów do twarzy.

W czasie zimowym trzeba szczególnie dbać o cerę twarzy. Jest ona narażona na niskie temperatury na zewnątrz i ciepłe, suche powietrze w środku budynków, które niezwykle niedobrze wpływają na jej formę i zdrowie. Dlatego, pragnąc mieć zdrowy i atrakcyjny wygląd cery, musimy wyjątkowo się o nią zatroszczyć.Ważne jest wykorzystywanie świetnej jakości kremów do cery.

twarz kobiety

Autor: Boudewijn Berends
Źródło: http://www.flickr.com
Pamiętajmy, iż bez względu na okres w roku, fundamentem pielęgnacji jest krem nawilżający . Nie wklepujmy mimo wszystko kremu nawilżającego bezpośrednio przed wyjściem z domu, ponieważ to może zadziałać źle na naszą cerę. Przed samym wyjściem dobrze jest natomiast wysmarować twarz kremem ochronnym, półtłustym lub w ostateczności tłustym. To zagwarantuje nikłą powłokę ochronną na skórze, przez co cera jest bardziej odporna na szkodliwe temperatury oraz zimno. Co warte uwagi, już sam makijaż, a właściwie fluid i puder stanowią swego rodzaju powłokę zabezpieczającą twarz przed zanieczyszczeniami i niską temperaturą.

Jak widać więc, środki te pomagają nie wyłącznie do upiększenia lub uwypuklenia piękna, ale mają inne dobre właściwości. Przenigdy nie zapominajmy też o szmince chroniącej usta. Wargi są w zimie wyjątkowo narażone na pękanie oraz wysychanie, intensywne nawilżanie oraz pielęgnacja są więc w ich wypadku niezbędne! W okresie zimowym stale powinno się oczywiście wykorzystywać innego typu środki do twarzy, takie jak serum, maski czy peelingi. Jeżeli chodzi o pielęgnację cery problemowej, to tutaj także nie powinniśmy radykalnie zmieniać używanych wcześniej kuracji.

Skoro więc na przykład mamy trądzik albo rozszerzone pory (rozszerzony por) i dermatolog przepisał nam medyczny krem, maść czy innego rodzaju lekarstwo, to oczywiście używajmy go nadal, pamiętając jednakże o dodatkowej ochronie i pielęgnacji, o jakiej wspomniano powyżej.Przedstawiając porady dotyczące dbania o skórę twarzy, należy wspomnieć również o włosach, bowiem one także są mocno narażone na zniszczenia w zimie. Niskie temperatury na zewnątrz a także ciepłe powietrze w środku mieszkania czy domów powodują, iż włosy stają się bardzo przesuszone, łamiące i elektryzujące się. W tym przypadku też należy zainwestować w dobre nawilżenie w postaci szamponów, odżywek, maseczek lub serum do włosów. Zawsze miejmy także czapkę lub innego typu okrycie głowy – to nie tylko zabezpieczy włosy, ale, co najważniejsze, ochroni naszą głowę i przeciwdziała przeziębieniom, a zdrowie masaż kręgosłupa katowice jest w końcu najistotniejsze.