Skip to content

Sprawna terapia EEG – Biofeedback – na czym polega i do jakich grup ludzi jest ona adresowana?
Terapia Biofeedback jest to współczesne badanie komputerowe, które zdoła być wykonywane zarówno u ludzi dorosłych, jak także u dzieci. Dzięki tej metodzie możliwe jest stwierdzenie harmonii czynności fal mózgowych, jest ona użytkowana do leczenia wielu różnych kłopotów medycznych i należy przyznać, że metoda ta charakteryzuje się faktycznie dużą skutecznością.

Terapia Biofeedback jest to dzisiejsze badanie komputerowe, jakie może być realizowane zarówno u jednostek dorosłych, jak także u dzieci. Dzięki tej metodzie przypuszczalne jest stwierdzenie harmonii czynności fal mózgowych, jest ona wykorzystywana do leczenia wielu przeróżnych problemów medycznych i należy potwierdzić, że metoda ta cechuje się istotnie sporą skutecznością.

psychologia

Źródło: http://www.sxc.hu/
Terapia biofeedback jest zalecana w szczególności dla osób, które są narażone na intensywny wysiłek, przykładowo podczas nauki, na domiar tego mogą z niej skorzystać też osoby, jakie na co dzień żyją w ogromnym stresie. Przy użyciu Biofeedback wolno też leczyć rozmaite rodzaje problemów psychologicznych, takich jak na przykład zaburzenia snu, lęki, zaburzenia zachowania czy dysleksja, do tego wykorzystuje się ją także w wypadku zaburzeń psychosomatycznych, takich jak padaczka, tiki, uzależnienia czy też długotrwałe bóle. Prócz tego terapia uzależnień warszawa ta demonstruje wielką efektywność w leczeniu adhd.

A w jaki sposób zachodzi taka terapia (propozycje)? Mówiąc krótko w trakcie terapii do głowy pacjenta przymocowywane są dwie elektrody, jakie rejestrują fale mózgowe. Fale te są porządnie wzmocnione przez komputer, który w trakcie ich przetwarzania emituje komunikaty zwrotne. Jednocześnie fale mózgowe pacjenta są także profesjonalnie analizowane przez specjalistę, jakim jest neuroterapeuta.

terapia
Przyjmowane sprzężenie zwrotne to informacja, jaka mówi nam o tym, jakie fale mózgowe pacjenta dominują w danym momencie. Co ciekawe fale te są widoczne pod postacią graficzną, jako wideogra, jaką wolno obserwować na monitorze komputera. Grą tą wolno rządzić na podstawie własnego mózgu. Jeśli aktywność mózgu rośnie w czasie konkretnego pasma częstotliwości fal mózgowych, wtenczas „gracz” zdobywa punkty jako nagrodę, jeśli z kolei narastają fale, które są niepożądane wtenczas punktów nie otrzymujemy.

Ta innowacyjna metoda pozwala na uczenie się nowiutkich rzeczy i kształtowanie bardziej pożądanych częstotliwości fal mózgowych. W zależności od kłopotu oraz jego złożoności poleca się około 60 takich seansów, z jakich każdy trwa blisko 45 minut. Nowinką jest to, iż Narodowy Fundusz Zdrowia refunduje obecnie 10 zabiegów Biofeedback.