Skip to content

Jaką dietę zaleca doktor Budwig – dobre dla zdrowia oleje lniane
Kilkadziesiąt lat temu niemiecka badaczka stworzyła dietę, która do chwili obecnej przestrzegana jest przez wiele osób na całym globie. Chodzi mianowicie o dietę doktor Budwig, której funkcjonowanie opiera się na przyjmowaniu oleju lnianego. Jest to dieta zdrowotna, choć w niektórych przypadkach można ją także stosować jako dietę na odchudzanie. Jej podstawą, poza przyjmowaniem oleju tłoczonego na zimno, jest spożywanie tylko nieprzetworzonych produktów.

Kilka dekad temu niemiecka badaczka opracowała dietę, która do chwili obecnej stosowana jest przez wielu ludzi na całym świecie. Chodzi mianowicie o dietę doktor Budwig, której funkcjonowanie oparte jest na przyjmowaniu oleju lnianego. Jest to dieta zdrowotna, choć niekiedy można ją również wykorzystywać jako dietę na odchudzanie. Jej najważniejszym elementem, poza przyjmowaniem oleju tłoczonego na zimno, jest jedzenie wyłącznie nieprzetworzonych artykułów.

warzywa smażone na oleju lnianym

Autor: Lablascovegmenu
Źródło: http://www.flickr.com
O ile to możliwe, powinno się wykluczyć z diety produkty wysoko przetworzone. Korzystnym krokiem może być też zamiana szeroko dostępnego białego pieczywa na pełnoziarniste. Niezmiernie istotne jest także to, by zupełnie wyeliminować przyjmowanie tłuszczów odmiennych niż te pochodzące z oleju lnianego. Może to bowiem przyczynić sie do nadmiernego tycia, jak również w znacznym stopniu osłabić skuteczność całej diety.

Dawkowanie oleju
Olej lniany (olej lniany w serwisie podczas stosowania diety przyjmuje się w rozmaitych dawkach. Ich wielkość uzależniona jest przede wszystkim od stanu zdrowia. Dla ludzi zdrowych będzie to kilka łyżek oleju na dzień.

Ta wskazówka z serwisu (http://www.siberica.com.pl/pl/12-wlosy) będzie Ci odpowiadać, ponieważ też mówi o nakreślanym w powyższym wpisie problemie. Co równie warte odnotowania, robi to w porywający sposób.

Ze względu na postać tego składnika korzystnie jest spożywać go w odmiennej postaci niż naturalna. Dieta dr Budwig zaleca przyjmowanie oleju w postaci pasty. Tworzy się ją mieszając olej z chudym serem białym. Tak przygotowany olej wchłania się dużo łatwiej niż w tradycyjnej formie. Jest również znacznie bardziej apetyczny. Dla osób chorych zaleca się stosowanie mniejszych ilości oleju. Ważne jest, by w każdej sytuacji pamiętać o wyrzuceniu tłuszczów zwierzęcych i pozostałych z codziennego jadłospisu.

Efekty
Napisano dużą liczbę publikacji w temacie pozytywnych skutków diety dr Budwig. Wiadomo również, że wykorzystuje ją sporo osób cierpiących na choroby nowotworowe. Pozytywnego działania w chorobach typu nowotworowego do tej pory wystarczająco nie udowodniono. Dieta ta ma jednak bardzo korzystny wpływ na samopoczucie wielu pacjentów, cierpiących na rozmaite dolegliwości.

Poszukujesz wiarygodnych wiadomości na ów temat? Śpieszymy poinstruować Cię, że właśnie je znalazłeś. Trzeba tylko najechać na łącze do wpisu (https://szpitalpodolany.pl/nasi-specjalisci/specjalista-chirurg-ogolny/).

Wynika to przede wszystkim z faktu, że olej budwigowy (tu więcej: ) jest najlepszym źródłem kwasu omega-3, który jest ogromnie istotnym elementem dla całego ludzkiego organizmu. Warto też dodać, że dietę opartą na oleju budwigowym dobrze jest stosować w ciągu całego życia, ponieważ chwilowe wdrożenie nie przyniesie tak dobrych i trwałych skutków.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*