Skip to content

Stomatologia każdego dnia, czyli jakie są obecnie możliwości jeżeli będzie chodzić o profilaktykę oraz leczenie zębów.
W naszym kraju co roku wydaje się miliony złotych na prywatnych lekarzy, pomimo że teoretycznie służba zdrowa powinna być za darmo. Jednak jeśli ktoś chce się leczyć za darmo, to albo musi czekać nieskończenie długo na lekarza, albo jakość tych wizyt jest taka, że zdecydowanie lepiej pójść prywatnie.

W naszym kraju co roku ludzie wydają miliony złotych na prywatnych lekarzy, mimo że w teorii służba zdrowa jest darmowa. Jednak chcąc się leczyć za darmo, to albo musi czekać nieskończenie długo na wizytę, albo jakość tych wizyt jest taka, że lepiej pójść na wizytę prywatną.

Jak się szacuje, najczęstszym lekarzem, do jakiego Polacy udają się prywatnie, wydając ogromne kwoty, jest dentysta – serwis -. Niestety darmowe leczenie jest bardziej niż skromne, zwłaszcza jeżeli chodzi o stosowane materiały. Do leczenia stosuje się zwykłe amalgamaty albo cement, a nowoczesne, światłoutwardzalne plomby wytrzymujące kilka razy więcej są niestety płatne. Analogicznie będzie z dużą częścią pozostałych zabiegów, znieczulenie, wkłady albo leczenie kanałowe kraków również nie są objęte refundacją, i chętni muszą ponieść pełny koszt ich zrobienia. A że niestety ludzie w naszym kraju średnio dbają o higienę ust i zęby zwyczajnie im się psują, to stomatolodzy na brak zajęcia w najbliższych latach nie będą musieli narzekać.

Gabinet stomatologiczny

Autor: East Midtown
Źródło: http://www.flickr.com

O ile w publicznych przychodniach różnie jest, o tyle nowoczesna klinika stomatologiczna Kraków to przeważnie światowy poziom. Minione lata przyniosły wiele nowości w leczeniu zębów i jednak wiele nowoczesnych gabinetów za nimi nadąża. W wielu z nich zaczęły się pojawiać nowoczesne urządzenia, kosztujące wprawdzie sporo pieniędzy, ale w dużym stopniu poprawiające komfort i jakość leczenia. Na przykład dzisiaj fotografie zęby wykonuje się w cyfrowej postaci, jednocześnie znacznie zmniejszając ilość niebezpiecznego dla zdrowia promieniowania.Autor

Przez to lekarz ma możliwość dokładnie powiększyć wybrany fragment, i precyzyjnie obejrzeć, jak będzie wyglądać na przykład kanałowe wypełnienie. Coraz większe znaczenie odgrywa także stomatologia estetyczna kraków (zobacz tutaj), ludzie oprócz zwykłego leczenia chcą również, aby ich uśmiech (polecamy rentgen zębów kraków) prezentował się wyśmienicie. Dlatego też coraz więcej klientów zaczyna się decydować na wybielanie zębów, na przykład po paleniu papierosów albo na porcelanowe korony i mostki uzupełniające dziury po usuniętych wcześniej zębach.