Skip to content

Światłoterapia – cudowny sposób na poprawę nastroju
Światłoterapia przede wszystkim polecana jest osobom, które doceniają zachodnią medycynę i naturalne lekarstwa. Terapia światłem o dużej intensywności jest skuteczną metodą leczenia objawów związanych z depresją zimową. Poza tym pomaga pozbyć się napięcia z powodu silnego stresu!

Światłoterapia szczególnie polecana jest osobom, które doceniają zachodnią medycynę i naturalne lekarstwa. Leczenie światłem o dużej intensywności jest skuteczną metodą leczenia objawów związanych z depresją zimową. Poza tym pozwala pozbyć się uczucia napięcia spowodowanego stresem i przemęczeniem!

Żarówka

Autor: Flickr
Źródło: https://www.flickr.com
Ograniczenie światła powoduje, iż robimy się śpiący i obojętni na otoczenie. Jest na to sposób – leczenie światłem! Jak działa ta technika leczenia dolegliwości związanych ze złym nastrojem?

Jasne światło przyczynia się do ograniczenia procesu wytwarzania melatoniny, który jest najsilniejszy w czasie jesienno-zimowym, a jednocześnie wpływa na wzrost produkcji seratoniny. Równowaga uzyskana podczas zabiegu fototerapii skutecznie zwalcza objawy depresji związanej z porą roku.

Światłoterapia to jedna z nieliczny metod leczniczych pochodzących z zachodu, która łączy w sobie dwie cechy – naturalność i naukowe poparcie. Osoby korzystające z jej dobroczynnego działania cenią sobie świadomość, że żyją w zgodnie z naturą. Sporo osób cierpiących dolegliwości takie jak depresja zimowa i stres, chwali sobie to, że dzięki zabiegom światłoterapii mogą zrezygnować z leczenia farmakologicznego. Światłoterapia jest metodą subtelną, bezpieczną i komfortową! Jeśli pierwsze zabiegi okażą się skuteczne, zalecane jest podtrzymywanie terapii przez pozostały czas zimy. Wówczas efekt leczenia pozwala na niemal całkowite pozbycie się złego nastroju związanego z porą roku.

Światłoterapia pomaga poradzić sobie z dolegliwościami takimi jak: depresja zimowa i sezonowa, obniżenie nastroju a nawet niektórymi kłopotami wywołanymi zaburzeniami snu, przemęczeniem lub stresem. Co ma znaczenie, fototerapia przynosi szybkie rezultaty w stosunkowo krótkim czasie! Poza tym światłoterapia jest dobrze przebadana klinicznie. Przez psychologów wykorzystywana jest jako element wspomagający leczenie, a więc nie naturalny lek terapeutyczny.

To zagadnienie jest dla Ciebie interesujące? Kliknij odnośnik do witryny, a poznasz informacje na opisywany wątek, który na pewno Cię zaciekawią.

Wskazana dawka światła to 10 000 luksów – czyli ilość światła, którą przyjmujemy w czasie wiosennych, bezchmurnych poranków. Światłoterapia jet skuteczna w 85 % przypadków a efekty można zauważyć już po 3 dniach! Oczywiście zawsze lepiej zapobiegać niż leczyć, więc lekarze sugerują profilaktyczne naświetlanie jeszcze przed wystąpieniem pierwszych objawów depresji sezonowej