Skip to content

Światłoterapia – cudowny sposób na poprawę nastroju
Światłoterapia przede wszystkim polecana jest osobom, które cenią sobie zachodnią medycynę i naturalne lekarstwa. Terapia światłem o dużej intensywności jest owocną metodą leczenia objawów związanych z depresją zimową. W dodatku pozwala pozbyć się uczucia napięcia spowodowanego stresem!

Światłoterapia szczególnie polecana jest osobom, które doceniają zachodnią medycynę i naturalne lekarstwa. Leczenie światłem o dużej intensywności jest skuteczną metodą leczenia objawów związanych z depresją zimową. Poza tym pozwala pozbyć się uczucia napięcia spowodowanego stresem i przemęczeniem!

Żarówka

Autor: Flickr
Źródło: https://www.flickr.com
Ograniczenie światła powoduje, iż robimy się śpiący i obojętni na otoczenie. Jest na to sposób – leczenie światłem! Jak działa ta technika leczenia dolegliwości związanych ze złym nastrojem?

Jasne światło przyczynia się do ograniczenia procesu wytwarzania melatoniny, który jest najsilniejszy w czasie jesienno-zimowym, a jednocześnie wpływa na wzrost produkcji seratoniny. Równowaga uzyskana podczas zabiegu fototerapii skutecznie zwalcza objawy depresji związanej z porą roku.

Światłoterapia to jedna z nieliczny metod leczniczych pochodzących z zachodu, która łączy w sobie dwie cechy – naturalność i naukowe poparcie. Osoby korzystające z jej dobroczynnego działania cenią sobie świadomość, że żyją w zgodnie z naturą. Sporo osób cierpiących dolegliwości takie jak depresja zimowa i stres, chwali sobie to, że dzięki zabiegom światłoterapii mogą zrezygnować z leczenia farmakologicznego. Światłoterapia jest metodą subtelną, bezpieczną i komfortową! Jeśli pierwsze zabiegi okażą się skuteczne, zalecane jest podtrzymywanie terapii przez pozostały czas zimy.

Jeżeli Twoim celem na dziś jest wytypowanie jeszcze jednego tak nieszablonowego tekstu jak ten, to bardzo zalecamy tą treść. Pomyśl o tym – ona przypadnie Ci do gustu.

Wówczas efekt leczenia pozwala na niemal całkowite pozbycie się złego nastroju związanego z porą roku.

Światłoterapia pomaga poradzić sobie z dolegliwościami takimi jak: depresja zimowa i sezonowa, obniżenie nastroju a nawet niektórymi kłopotami wywołanymi zaburzeniami snu, przemęczeniem lub stresem. Co ma znaczenie, fototerapia przynosi szybkie rezultaty w stosunkowo krótkim czasie! Poza tym światłoterapia jest dobrze przebadana klinicznie. Przez psychologów wykorzystywana jest jako element wspomagający leczenie, a więc nie naturalny lek terapeutyczny. Wskazana dawka światła to 10 000 luksów – czyli ilość światła, którą przyjmujemy w czasie wiosennych, bezchmurnych poranków. Światłoterapia jet skuteczna w 85 % przypadków a efekty można zauważyć już po 3 dniach! Oczywiście zawsze lepiej zapobiegać niż leczyć, więc lekarze sugerują profilaktyczne naświetlanie jeszcze przed wystąpieniem pierwszych objawów depresji sezonowej