Skip to content

Szkolenie z udzielania pomocy przedmedycznej powinien przejść każdy
Choć nie sądzimy zapewne, że w jutrzejszym dniu będziemy musieli uratować komuś żywot, to prawda jest taka, iż w zupełności nie wiemy co może przynieść jutro. A więc to znaczy, że trzeba sprawdzić swoje zdolności dotyczące udzielania pierwszej pomocy.

Choć nie myślimy zapewne, że jutro będziemy musieli uratować komuś żywot, to prawda jest taka, iż kompletnie nie wiemy co może przynieść jutro. A więc to znaczy, że należałby dokładnie sprawdzić własne zdolności dotyczące pierwszej pomocy.

Pamiętajmy, iż tylko człowiek, który umie pomóc bliźniemu w potrzebie jest w ogóle może mówić o sobie samym, że jest bardzo dobrze przystosowany do codziennego funkcjonowania. No wiadomo: zachodzi bardzo często dentysta (przejdź do strony) zwany efekt wyparcia, zatem tak czy siak nie sądzimy, iż będzie tak naprawdę potrzeba wspomożenia swojego bliskiego, kolegi z pracy bądź uczestnika ruchu. Pamiętajmy, że w zasadzie pierwsza pomoc powinna być bardziej powszechnym zagadnieniem.

pierwsza pomoc

Autor: Medisave UK
Źródło: http://www.flickr.com

Trudno powiedzieć, iż w akurat polskich placówkach szkolnych uczniowie są uczeni pierwszej pomocy. Niby nieco lekcji na lekcji PO jest, lecz to za mało. Zresztą nauka w szkołach często błyskawicznie odlatuje nam z umysłu. A więc nawet jeżeli w szkole średniej wiedzieliśmy wszystko odnośnie pierwszej pomocy, to już zapewne na studiach wszystkiego zdążyliśmy zapomnieć. To stosunkowo częsty proceder, zatem przypomnijmy sobie w jaki sposób wygląda udzielanie pierwszej pomocy, a zapewne powiększymy tak jakby własną użyteczność jako człowiek. Przecież nie chcemy pozostawić nawet kompletnie nieznajomego w potrzebie…

Na Youtube idzie natrafić na ciekawe filmiki, gdzie szczegółowo zostało objaśnione to w jaki sposób trzeba pomagać innym osobom. Prawda jest taka, że tak czy siak tylko porządne przeszkolenie jest w stanie dać odpowiednie wyniki. Czyli to znaczy, iż skoro stosunkowo często jest dentysta (zajrzyj koniecznie), że organizuje się szkolenie z pierwszej pomocy, po prostu warto się na taki kurs zapisać np. na .

Nasz świat byłby o wiele lepszym miejscem, gdyby dosłownie wszyscy dorośli osobnicy świetnie orientowali się jak pomóc potrzebującym. Tak naprawdę sporo osób za wcześnie odeszło z tego świata tylko dlatego, że ktoś nie był w stanie w umiejętny sposób im pomóc. To jednoznacznie pokazuje, iż należy poznać zasady pierwszej pomocy.