Skip to content

Co musi zabrać kobieta ciężarna, jadąca na odział położniczy?
Już na kilka tygodni tygodnie przed planowanym porodem mamusia musi się przygotować, by nie musiała pakować się w pośpiechu. Co powinna zawierać taka spakowana torba na oddział położniczy?
Oprócz oczywistych dokumentów tj.: dowód osobisty, dowód ubezpieczenia czy karta ciąży, przyszła mama musi zabrać ze sobą komplet przedmiotów potrzebnych jej podczas pobytu w szpitalu, a także wyprawkę dla dziecka.

Już na 3, 4 tygodnie przed planowanym terminem porodu matka musi się przygotować, aby nie musiała szykować się w pośpiechu. Co powinna mieścić taka spakowana torba do szpitala?
Oprócz oczywistych dokumentów tj.: dowód osobisty, dowód ubezpieczenia czy karta ciąży, przyszła mama musi zapakować komplet rzeczy niezbędnych jej w ciągu pobytu na porodówce, oraz wyprawkę dla potomka.

Woda źródlana Mama i ja

Autor: Mama i ja
Źródło: Mama i ja

Oto spis rzeczy jakie muszą znaleźć się w wyżej wymienionej torbie i takich które nie są konieczne jednak są przydatne:

Przedmioty dla mamy:

koszulki nocne – głęboko rozpinane (co bardzo ułatwi karmienie) – 2 sztuki,peniuar – wystarczy 1 sztuka,skarpety – kilka par,staniki mogą być do przeznaczone do karmienia – 2 sztuki,bielizna osobista – 3, 4 sztuki,wkładki laktacyjne do biustonosza (aby nadmiar mleka w piersiach nie moczył biustonosza – jednorazowego albo też wielokrotnego użytku), mogą się też przydać takie akcesoria do karmienia naturalnego jak muszle laktacyjne czy nakładki na piersi (muszle laktacyjne), obuwie zmienneklapki pod prysznic,przybory toaletowe, żel pod prysznic, pasta i szczoteczka do zębów , grzebień do włosów,płyn do higieny intymnej,podpaski największego rozmiaru – warto zadbać o swój komfort, lub majtki poporodowe,chusteczki jednorazowe,ręcznik duży i mały,komórka i ładowarka,woda niegazowana w w dużej ilości,jasiek lub nieduża poduszeczka,monitor ciążowy (dobre monitory ciążowe) – jeśli taki mamy – też może okazać się przydatny.

Lista przedmiotów dla oseska:

mała paczuszka pieluch jednorazowego użytku dla dzidziusia,czapeczka – 2 sztuki, jedna cienka druga grubsza na zewnątrz, (to zależy od pory roku),kilka pieluch z tetry,body lub (zobacz www.sweet-home.pl) koszulki z bawełny 3 sztuki, pajacyki lub kaftanik i śpioszki 3 sztuki, cienkie rękawiczki lub skarpetki (na rączki aby dzidziuś nie podrapał sobie twarzy),ubranie wyjściowe ze szpitala (w zależności od pory roku), ręczniczek,mydło przeznaczone dla dzieci lub też żel do kąpieli,chusteczki wilgotne (do przewijania), krem do pielęgnacji pupy, koc albo rożek.

Tak przygotowana mamusia z o wiele mniejszym stresem będzie czekać na rozwiązanie, co na pewno pozytywnie wpłynie tak na dziecko jak także przyszłą mamę.