Skip to content

Tatuaż to projekt na całe życie, co więc w momencie, gdy chcemy go usunąć? Pojawia się dość duży kłopot
Owszem, być może nadejdzie taki dzień, gdy pomyślimy o usunięciu tatuażu. Wykonaliśmy go dawno temu, jak byliśmy młodzi albo na całkowicie innym etapie życia, aktualnie zaś ten pomysł wydaje nam się niezbyt mądry, a do tego tatuaż jest – twierdząc delikatnie – brzydki.

Tak się może stać, być może przyjdzie taki dzień, kiedy pomyślimy o usunięciu tatuażu. Wykonaliśmy go dawno temu, jak byliśmy młodzi lub na całkowicie innym etapie życia, aktualnie natomiast ten pomysł wydaje nam się głupi, a do tego tatuaż jest – mówiąc delikatnie – brzydki.

Pojawia się więc myśl, by go zlikwidować raz na zawsze, tak jakby go nie było. Ale jak tatuaż, ile kosztuje usunięcie tatuażu? Sprawdź .

Trudno określić, ile to będzie kosztować, gdyż zależne jest to od rożnych wytycznych, czyli wielkości, jego miejsca, koloru czy sposobu zrobienia. Dość szybko i z łatwością jesteśmy w stanie się pozbyć tatuażu płytkiego, okresowego. Jednakże usuwania makijażu permanentnego to już odmienna kwestia, ponieważ taki tatuaż w założeniu wykonywany jest na całe życie (więcej na ).Obecnie najbardziej efektywnym sposobem usunięcia tatuażu jest laseroterapia. Możliwy jest również zabieg chirurgiczny. Pozostałe mniej poznane zabiegi to dermabrazja co oznacza peeling chemiczny.

Metoda na pajączka

Autor: 123rf
Źródło: 123rf

Co bardzo ważne, każdy z tatuaży musi być usunięty w specjalistycznej klinice, przez specjalistę. Niektórzy próbująusuwać tatuaż domowymi sposobami. Używają do tego celu chlorku sodu, ale nie jest do właściwy sposób. Gdyż taki zabieg wykonywany jest nieprofesjonalnie, więc można być pewnym, iż zostawi on nieestetyczne blizny. Tak jak wspomnieliśmy wcześniej, zdecydowanie łatwiej usunąć tatuaż płytki, okresowy. Jeśli zaś mówimy o tatuaży permanentnym to musimy wiedzieć, że jest to tatuaż na całe życie, więc to całkowicie inny, bardziej skomplikowany przypadek. W przypadku tatuażu okresowego barwnik barwniki do makijażu permanentnego sklep wprowadzany jest w wierzchnie warstwy skóry, tak więc po określonym czasie złuszcza się wraz z nią.

W sytuacji tatuaży permanentnych, barwnik wnika do głębszych warstw skóry, co sprawia, że organizm nie jest w stanie pozbyć się barwnika. Odizolowuje więc go tworząc wokół niego torbiel i pozostawia na skórze na stałe. Kłopotem być mogą także tatuaże zrobione przez amatorów, bo w przeciwieństwie do profesjonalnych prac, mogą mieć nierównomiernie rozmieszczony barwnik w skórze. Pamiętajmy więc, że tatuaż to bardzo specyficzna ozdoba ciała. Być może to nasza chwilowa zachcianka, więc wtedy lepiej zdecydować się na tatuaż okresowy. To pewność, że za jakiś czas nie będzie już zdobił naszego ciała, a my być może po pewnym czasie stwierdzimy, iż jednak nam go brak. Wtedy można zdecydować się na tatuaż trwały. To lepsza metoda niż działanie pod wpływem chwili, a później poszukiwanie sposobu na usunięcie naszego „dzieła”. Autor