Skip to content

Tatuaże – z jakiego powodu cieszą się dzisiaj tak dużą popularnością i co trzeba wiedzieć zanim podejmie się decyzję o ich wykonaniu?
Ozdabianie ciała jest nie nową modą. Pragnienie pięknego wyglądu towarzyszyło człowiekowi od zarania dziejów, jednakże na przestrzeni wieków zmieniało się jego postrzeganie. Obecnie, ogromną popularnością odznaczają się tatuaże, które są nie tylko ozdobami, ale bardzo często mają też symboliczne znaczenie.

Ozdabianie ciała jest nie nową modą. Pragnienie atrakcyjnego wyglądu towarzyszyło człowiekowi od zarania dziejów, jednak na przestrzeni wieków zmieniało się jego postrzeganie. Dzisiaj, ogromną popularnością charakteryzują się tatuaże, które są nie tylko ozdobami, ale bardzo często posiadają również symboliczne znaczenie.

Początkowo, tatuaże były robione podczas wszelkiego rodzaju obrządków rytualnych. Później zostały one spopularyzowane w więzieniach, gdzie wykonywane tatuaże (https://13tattoo.pl/) często wskazywały na zbrodnię, jakiej dana osoba się dopuściła. Teraz jednak posiada je zdecydowanie więcej osób, a popularne studia tatuażu przeżywają faktyczne oblężenie. Warto jednak pamiętać, że zrobienie tej ozdoby łączy się z wprowadzeniem barwnika pod skórę w sposób trwały, z tego powodu decyzja powinna być dobrze przemyślana. Naturalnie, usuwanie tatuaży (więcej na ) jest możliwe, jednakże z reguły to dość bolesne zabiegi. Obecnie wykorzystuje się metodę laserową. Wymaganych jest parę sesji, w zależności od wielkości tatuażu oraz ilości jego pigmentu.
Zmywalny tatuaż
Autor: Gord Webster
Źródło: http://www.flickr.com

To kwestia indywidualna, ustalana z lekarzem wykonującym zabieg. Poza tym, usunięcie tatuażu cena również bywa dużą przeszkodą. Z tego powodu, zanim wykona się tatuaż, zdecydowanie należy rozważyć wszystkie za i przeciw. Podobnie przeprowadzane jest też usuwanie makijażu permanentnego brwi (więcej na ). Rozwiązaniem może być wykonanie tatuażu biologicznego, który najczęściej utrzymuje się przez krótki okres, na przykład rok, ponieważ wprowadzony barwnik jest wchłaniany przez skórę. Niestety, nie zawsze barwnik jest absorbowany w całości, z tego względu mogą pozostać ślady. Trzeba podkreślić, że usunięcie tatuażu jest najszybsze w przypadku barwników ciemnych, czarnych albo granatowych. Tatuaże kolorowe są o wiele bardziej kłopotliwe. Największe trudności sprawia przede wszystkim tusz o barwie zielonej lub żółtej.

Tatuaże wyróżniają się obecnie dużą popularnością wśród metod zdobienia ciał. Pełnią funkcje estetyczne, ale niekiedy są także ważnym symbolem. Jednakże, zanim podejmie się decyzję o ich wykonaniu, koniecznie należy się odpowiednio zastanowić, gdyż usunięcie tatuażu, zwłaszcza kolorowego, nie jest łatwe i najczęściej wiąże się z dość dużym dyskomfortem. Opracował

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*