Skip to content

Terapia światłem
Depresja to ciężkie schorzenie, które jest niezwykle często umniejszane przez ludzi.Gdy ktoś narzeka na trwały zły humor, najczęściej jego przyjaciele próbują go naprostować, głosząc banały o czasowej chandrze. A to całkowita nieprawda – depresja jest chorobą, która powinna być właściwie zwalczana. Cierpiącym na taką dolegliwość rekomenduje się długotrwałe łykanie antydepresyjnych leków i uczęszczanie na terapię.

Depresja to ciężkie schorzenie, które jest zwykłe lekceważone przez ludzi.Jeżeli ktoś cierpi na trwały zły humor, najczęściej jego znajomi usiłują go podnieść na duchu, mówiąc frazesy o sezonowej chandrze. A to całkowita bzdura – depresja jest chorobą, która ma być dobrze kurowana. Chorujacym na taką chorobę rekomenduje się długotrwałe przyjmowanie specjalnych lekarstw i zapisanie się na terapię.

Wbrew utartym frazesom, rozwiązaniem nie jest jedzenie – restauracja napachanie dużej ilości czekolady i folgowanie swoim zachciankom. Warto również obalić utrwalony mit, który twierdzi, że mężczyźni na depresję nie zapadają i nigdy nie płaczą.

Zgłąb dodatkowo inne informacje dotyczące takiej tematyki. Kliknij tu i przeczytaj więcej pomocnych wskazówek (https://www.polmedico.pl/) tej sprawy. To także żywo Cię zaabsorbuje!

To okropna brednia, która ma swoje źródła w testesteronowej kulturze, a nie w prawdziwych analizach lekarskich. Aby uwypuklić absurdalność takich wierzeń, warto przypomnieć jednego z największych przywódców w historii Anglii i całego globu – Winstona Churchilla, który cierpiał na okresowe depresje. Jak widać, nawet najpotężniejszy facet może paść ofiarą zakłóceń, które są powodem depresji.

depresja

Autor: Lies Thru a Lens 
Źródło: http://www.flickr.com

Skuteczną metodą kurowania i prewencji depresji jest terapia światłem (więcej na ). Jak z pewnością słyszeliście, człowiek wymaga światła Słońca, by prawidłowo funkcjonować. Deficyt blasku naszej życiodajnej gwiazdy powoduje, że zostaje rozchwiana gospodarka hormonami – co potem prowadzi do chorób na tle depresyjnym. Świetnie można to zobaczyć na przykładzie ludzi z krajów północnych, którzy regularnie chorują na depresję i popełniają samobóstwa.

W zimowe miesiące więc najlepszym sposobem na zwalczanie złego nastroju jest lampa antydepresyjna. Można taki sprzęt nabyć i zainstalować w domu, by cieszyć się dobrym nastrojem cały czas. Można też uczęszczać na zabiegi traktowania takim światłem – pomocne źródła. Latem doskonałymi sposobami są naturalnie wyruszanie na długie przechadzki w ładne dni oraz podróżowanie do egzotycznych państw, w których słońce operuje z wielką siłą.