Skip to content

Tort ślubny – czym należy kierować się w toku jego wyboru?
Tort ślubny to nadzwyczaj istotny element całego wesela. W czasie jego wyboru naturalnie powinno się zwrócić uwagę na dwie najważniejsze rzeczy – jego smak oraz image. Stosownym pomysłem jest umówienie się na degustację paru rozlicznych tortów, dzięki czemu swobodniej wybierzemy ten, który będzie nam pasować. Wybranie smaku tortu bez degustacji zdoła okazać się błędem, albowiem nawet jeżeli zdecydujemy się na tort czekoladowy bądź waniliowy może się okazać, iż będzie on mdły, za słodki albo za gorzki. Właśnie z tej przyczyny degustacja tortu ślubnego jest tak ważka. Dzięki temu odnajdziemy smak, który najbardziej będzie nam odpowiadać.

Tort ślubny to niezmiernie ważny element całego wesela. W czasie jego wyboru naturalnie należy zwrócić uwagę na dwie najistotniejsze rzeczy – jego smak oraz image. Porządnym pomysłem jest umówienie się na degustację kilku przeróżnych tortów, dzięki czemu swobodniej wybierzemy ten, który będzie nam podobać się. Wybranie smaku tortu bez degustacji może okazać się błędem, albowiem nawet jeżeli zdecydujemy się na tort czekoladowy bądź waniliowy może się okazać, iż będzie on bez smaku, za słodki bądź zbyt gorzki. Właśnie dlatego degustacja tortu ślubnego jest tak ważna. Dzięki temu odkryjemy smak, jaki najbardziej będzie nam odpowiadać.

ślub

Autor: JASON 蕭
Źródło: http://www.flickr.com

Design tortu jest niemniej ważny. Bez wątpienia ma obowiązek on pasować do koncepcji ślubnej. Możemy zdecydować się na biały, wspaniały ciastko (polecamy sweet-home.pl) ślubny, aczkolwiek coraz więcej Par Młodych urządza wesela z głównym motywem kolorystycznym. Jeśli na naszym weselu króluje błękit, fiolet lub czerwień to niewątpliwie ciastka (polecamy dalsze informacje) ślubny także ma obowiązek odzwierciedlać ów motyw. Cukiernie prześcigają się teraz w wymyślaniu coraz to nowszych, bardziej twórczych tortów ślubnych. Różne zdobienia, odcienie, kontury – bieżące torty można nazwać prawdziwymi dziełami sztuki. Bezspornie powinno się poświęcić nieco czasu na to, by znaleźć ten wymarzony, najpiękniejszy oraz równocześnie smaczny tort – zobacz tutaj. Nie sugerujmy się jedynie zdjęciami w Necie!

ślub

Autor: Simon Watson
Źródło: http://www.flickr.com

Zawsze prywatnie udajmy się do danej cukierni i zobaczymy nie wyłącznie portoflio, ale też już stworzone torty, które są osiągalne w ofercie. Zdjęcia nie zawsze oddają prawdę, wskutek tego sugerowanie się jedynie zdjęciem może okazać się zgubne. Jeżeli w Dniu Ślubu nie pragniemy zastać przykrej niespodzianki oraz ujrzeć tortu, jaki w ogóle nie odpowiada naszym wyczekiwaniom oraz naszemu zamówieniu – dobrze przyłóżmy się do wyszukania promowanej, doświadczonej cukierni. Należałoby także poznać się z opiniami Kontrahentów, jacy zamawiali torty ślubne z danej cukierni.

Doczytaj: