Skip to content

Aranżujemy pokoik dzidziusia
Gdy na świat przychodzi pierwsze maleństwo, nic już nie jest takie, jak dawniej – nasze mieszkanko również. Potrzeby nowego lokatora zmuszają do reorganizacji domu oraz zmiany poglądów na temat urządzenia oraz wystroju pomieszczeń. Niezależnie od tego ile metrów kwadratowych zajmie królestwo nowego członka ekipy, trzeba gruntownie przemyśleć strategię wyposażenia oraz urządzenia miejsca dla niemowlaka.

Kiedy na świat przychodzi pierwsze maleństwo, nic już nie jest takie, jak kiedyś – nasze mieszkanie również. Potrzeby nowego domownika zmuszają do reorganizacji mieszkania i zmiany poglądów w temacie urządzenia i wystroju wnętrz. Bez względu na to ile metrów kwadratowych zajmuje królestwo nowego członka ekipy, trzeba dokładnie przemyśleć strategię wyposażenia i urządzenia powierzchni dla dzidziusia.

prezenty dla niemowląt
Autor: thepeachpeddler
Źródło: http://www.flickr.com

Zarówno przy wyborze sprzętów jak również stylistyki trzeba pamiętać o tym, iż w dziecięcym wnętrza musi czuć się miło a także bezpiecznie noworodek, maluszek i przedszkolak, a może nawet i uczeń. Jeżeli chodzi o dekoracje do pokoju dziecięcego także musimy brać to pod uwagę. Ustawienie odpowiedniej perspektywy czasowej przyzwoli na taki dobór poszczególnych części ekwipunku, aby wraz z rozwojem dziecka wystrój jego pokoju mógł ewoluować. Możemy to osiągnąć małym nakładem sił a także środków. Co prawda badania wykazały, iż małe dzieci postrzegają wyłącznie wyraźne barwy podstawowe, jednakże nie znaczy to, że pokoik bobasa powinien być tandetny jak też krzykliwy. Pokój malucha winien być pogodny i gwarantować poczucie bezpieczeństwa. Warunki owe spełnia wnętrze pełne ładu. Takowe założenia uskutecznić możemy wykorzystując dla przykładu wyrazisty klucz kolorystyczny, oparty na jednym odcieniu wiodącym, najwyżej dwóch towarzyszących i niezbyt agresywnych wzorach. Można także wykorzystać opcje które dają należycie dopasowane akcenty – zasłony, narzuta na łóżeczko, zabawki dla małych dzieci i niemowląt itp. Przy tym wszystko stworzone tak, ażeby dało się łatwo odkurzać, prać, zmieniać – jednym słowem: utrzymywać w czystości.

dziecko
Autor: Valentina Yachichurova
Źródło: http://www.flickr.com

Trzymanie ubranek małego mieszkańca na półeczkach w „dorosłej” szafie jest wykonalne, pod warunkiem, że ma się dużo dobrej woli i regularnie porządkuje treść półek. Cała ta dziecięca drobnica ma przedziwne tendencje do trwania w stanie nieładu, w związku z tym warto podzielić obszerne wnętrze szafy na małe przegródki wieszając w niej tekstylne półeczki, kieszenie oraz woreczki na wewnętrznej stronie drzwiczek. O wiele wygodniejszym meblem jest komoda – im więcej szuflad tym korzystniej. Magazyn ubranek musi znajdować się w pobliżu miejsca do przewijania.Pewną część ekwipunku może stanowić najlepsze prezenty dla niemowlaka. Najlepiej dziadkom, wujom podpowiedzieć czego nam jeszcze brakuje.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*