Skip to content

Urządzenia do dezynfekcji osprzętu medycznego
Wszelakie zabiegi wykonywane przez lekarzy i stomatologów potrzebują odpowiedniego sprzętu medycznego. Lecz użycie takich narzędzi wiązać się może z niebezpieczeństwem zarażenia chorobami przenoszonymi poprzez krew. Niektóre z tych TAG=chorób są ogromnie niebezpieczne, z takich też powodów bardzo istotne jest stosowanie przez lekarzy przyrządów, które odpowiednio zostały wysterylizowane.

Najróżniejsze zabiegi wykonywane przez stomatologów oraz lekarzy wymagają odpowiedniego sprzętu medycznego. Jednak stosowanie tego typu narzędzi wiązać się może z ryzykiem zarażenia chorobami przenoszonymi przez krew. Niektóre z tych TAG=chorób są ogromnie niebezpieczne, z tego też powodu ogromnie istotne jest stosowanie przez lekarzy przyrządów, które odpowiednio zostały jałowe.

Łóżko do gabinetu medycznego

Autor: Ted Eytan
Źródło: http://www.flickr.com
Parę dekad temu, kiedy nie przykładano aż tak dużej uwagi na higienę w czasie zabiegów medycznych, często mogło dojść do groźnych zakażeń żółtaczką czy innymi schorzeniami. Dzisiaj sprzęt do sterylizacji jest tak ogólnie dostępny i powszechny, że tak naprawdę znajdować się on powinien w każdym gabinecie dentystycznym czy chirurgicznym. Produkowany jest w ogromnej ilości odmian. Dla niewielkich gabinetów wystarczy zupełnie niewielki Autoklaw Vacuklav o pojemności kilkunastu litrów. Do sterylizacji w tych sprzętach stosowana jest przeważnie woda zdemineralizowana, a samo urządzenie ma kilka programów sterylizacyjnych. Zastosowanie nowoczesnych mikroprocesorów powoduje, że można precyzyjnie dobrać odpowiednie parametry do rodzaju używanych narzędzi i przyrządów i całkowicie panować nad przebiegiem procesów (idź tutaj).

Dentysta

Autor: viviandnguyen_
Źródło: http://www.flickr.com

Kolejną grupą medycznych urządzeń które służą do prac sterylizacyjnych są dezynfektory, wytwarzane w najróżniejszych wielkościach i odmianach. Najczęściej są spotykane urządzenia zwane myjnie-dezynfektory do sprzętu medycznego i narzędzi.

Czy masz chęć zgłębić analogiczne porady? Jeśli tak, to zobacz w witrynie (http://www.otolandia.pl/truskawki-liofilizowane-w-kawalkach) podobne informacje odnoszące się tej sprawy – odsyłacz jest tu.

Ich głównym zadaniem jest mycie oraz dezynfekcja w zgodzie z określonymi normami stosowanego w medycznych usługach sprzętu, wyposażenia a także odzieży. Najnowocześniejsze urządzenia tej grupy korzystają z zaawansowanych układów sterujących, przez co jednorodność procesów jest bardzo duża, a dodatkowo oszczędza się środki chemiczne używane w procesie mycia i dezynfekcji. Najpopularniejsze modele myjni do dezynfekcji pozwalają na zastosowanie od kilku do kilkunastu sterylizacyjnych tac, oczywiście zgodnie z obowiązującymi przepisami. W niektórych rodzajach został wykorzystany modułowy system wózków do wkładów, przez co prosto i łatwo można kontrolować rodzaj przyrządów do wysterylizowania.

Źródło: Znam.swidnica.pl