Skip to content

Urządzenia do dezynfekcji osprzętu medycznego
Najróżniejsze zabiegi wykonywane przez stomatologów oraz lekarzy wymagają odpowiednich urządzeń medycznych. Jednak stosowanie tego typu narzędzi medycznych może się wiązać z niebezpieczeństwem zarażenia chorobami które są przenoszone poprzez krew. Niektóre z tych TAG=chorób są ogromnie niebezpieczne, z tego też powodu niezwykle ważne jest używanie w gabinetach przyrządów, które odpowiednio zostały jałowe.

Najróżniejsze zabiegi wykonywane przez stomatologów oraz lekarzy wymagają odpowiedniego sprzętu medycznego. Jednak stosowanie tego typu narzędzi wiązać się może z ryzykiem zarażenia chorobami przenoszonymi przez krew. Niektóre z tych TAG=chorób są ogromnie niebezpieczne, z tego też powodu ogromnie istotne jest stosowanie przez lekarzy przyrządów, które odpowiednio zostały jałowe.

Łóżko do gabinetu medycznego

Autor: Ted Eytan
Źródło: http://www.flickr.com
Parę dekad temu, kiedy nie przykładano aż tak dużej uwagi na higienę w czasie zabiegów medycznych, często mogło dojść do groźnych zakażeń żółtaczką czy innymi schorzeniami. Dzisiaj sprzęt do sterylizacji jest tak ogólnie dostępny i powszechny, że tak naprawdę znajdować się on powinien w każdym gabinecie dentystycznym czy chirurgicznym. Produkowany jest w ogromnej ilości odmian. Dla niewielkich gabinetów wystarczy zupełnie niewielki Autoklaw Vacuklav o pojemności kilkunastu litrów. Do sterylizacji w tych sprzętach stosowana jest przeważnie woda zdemineralizowana, a samo urządzenie ma kilka programów sterylizacyjnych.

Opracowane przez nas wątki zaciekawiły Cię tak mocno, że masz ochotę na więcej. Zapraszamy zatem do świeżej witryny – po prostu kliknij odnośnik.

Zastosowanie nowoczesnych mikroprocesorów powoduje, że można precyzyjnie dobrać odpowiednie parametry do rodzaju używanych narzędzi i przyrządów i całkowicie panować nad przebiegiem procesów (idź tutaj).

Dentysta

Autor: viviandnguyen_
Źródło: http://www.flickr.com

Kolejną grupą medycznych urządzeń które służą do prac sterylizacyjnych są dezynfektory, wytwarzane w najróżniejszych wielkościach i odmianach. Najczęściej są spotykane urządzenia zwane myjnie-dezynfektory do sprzętu medycznego i narzędzi. Ich głównym zadaniem jest mycie oraz dezynfekcja w zgodzie z określonymi normami stosowanego w medycznych usługach sprzętu, wyposażenia a także odzieży. Najnowocześniejsze urządzenia tej grupy korzystają z zaawansowanych układów sterujących, przez co jednorodność procesów jest bardzo duża, a dodatkowo oszczędza się środki chemiczne używane w procesie mycia i dezynfekcji. Najpopularniejsze modele myjni do dezynfekcji pozwalają na zastosowanie od kilku do kilkunastu sterylizacyjnych tac, oczywiście zgodnie z obowiązującymi przepisami. W niektórych rodzajach został wykorzystany modułowy system wózków do wkładów, przez co prosto i łatwo można kontrolować rodzaj przyrządów do wysterylizowania.

Źródło: Znam.swidnica.pl