Skip to content

Jak dobrze przygotować się do przeprowadzenia badania medycznych kolonoskopii
Czasem nawet nie zdajemy sobie sprawy, na jaki typ zabiegu możemy zostać skierowani. Jednak doktorzy chcą naszego dobra i może czasem okazuje się, że będzie się to wiązało z niezbyt przyjemnymi odczuciami. Kiedy dociera do nas słowo kolonoskopia nie zawsze wiemy, z czym wiąże się takie badanie. Otóż kolonoskopia to wprowadzenie przez odbyt wziernika, by obejrzeć jelito grube. Nie brzmi to zbyt zachęcająco, ale badanie w różnych przypadkach bywa po prostu konieczne, a jak wiadomo zdrowie jest najistotniejsze i jeżeli tylko przez takie badanie da się odkryć powody naszych problemów to nie ma, nad czym dumać.

Czasem nawet nie wiemy, na jaki typ zabiegu możemy zostać skierowani. Ale lekarze chcą naszego dobra i może czasem okazuje się, że będzie się to wiązało z niezbyt przyjemnymi odczuciami. Gdy dociera do nas słowo kolonoskopia nie zawsze mamy pojęcie, na czym polega takie badanie. Otóż kolonoskopia wiąże się z wprowadzeniem przez odbyt wziernika, by obejrzeć jelito grube. Nie brzmi to zbyt zachęcająco, ale badanie w różnych przypadkach jest po prostu konieczne, a jak wiemy zdrowie jest najważniejsze i jeżeli jedynie przez takie badanie da się znaleźć przyczyny naszych kłopotów to nie ma, nad czym dumać.

Lekarz

Źródło: sxc.hu

Dodatkowym pytaniem, jakie może w nas kiełkować: jak przygotować się do kolonoskopii (tutaj)? Przygotowanie trzeba zacząć parę dni przed terminem badania. Trzy dni przed badaniem należy konsumować jedynie płynne posiłki. Najlepiej pić sporo wody.

Jeżeli interesuje Cię to zagadnienie, to obejrzyj więcej tu (https://optyk.wroc.pl/warsztat-szlifiernia/), a z pewnością zdobędziesz bardzo dużo ciekawych danych na ten temat.

Herbata oraz kawa i soki również są dozwolone. ale zweryfikuj u źródła nie można jeść produktów stałych. Na dodatek trzeba zrezygnować ze stosowania pewnych leków, oczywiście po wcześniejszym skonsultowaniu się z lekarzem. Dzień przed terminem badania możemy zjeść śniadanie, ale nie może ono zawierać mleka czy napojów gazowanych. 14 godzin przed kolonoskopią trzeba rozpocząć przyjmowanie płynów ze środkiem Fortrans. Od momentu, gdy zacznie się pić wodę z rozpuszczonym proszkiem z torebki Fortrans nie można nic jeść. Picie takiego płynu prowadzi do częstych wypróżnień. Ale dzięki takiemu przygotowaniu obraz z jelita grubego nie będzie zaburzony. Interesujące informacje odnajdziesz tu: .

Kolonoskopia badanie dość nieprzyjemne

szpitalne urządzenie do dezynfekcji

Autor: Official U.S. Navy Page
Źródło: http://www.flickr.com

Kiedy wychodzi na to, że trzeba mieć badanie zwane kolonoskopią, od razu mamy chęć dowiedzieć się jak przygotować się do kolonoskopii? Lekarz powie nam dokładnie, na czym badanie polega i dlaczego zostanie ono robione. Poza tym udzieli nam informacje, w jaki sposób co musimy robić na parę dni i na parę godzin przed kolonoskopią. Dla niektórych problemem może być brak posiłków stałych, ale jest to potrzebne by już przy pierwszym badaniu można było dostrzec wszystko, co jest w naszym jelicie grubym. Kolonoskopia pozwala dostrzeżenia problemów, których nie można dostrzec za pomocą żadnego innego badania, dlatego kiedy są przesłanki ku temu, by kolonoskopia była wykonana, to pacjent otrzyma skierowanie na tego rodzaju badanie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*