Skip to content

Jak wybrać odpowiednią albę i dodatki do komunii?
Miesiące poprzedzające pierwszą komunię świętą, to okres intensywnych przygotowań. Komunia, choć jest przede wszystkim przeżyciem duchowym, wymaga planowania i logistyki godnej prężnie działających organizacji. Jedną z priorytetowych kwesti, o której warto pomyśleć zawczasu, jest wybór stroju oraz dodatków. Zależnie od płci dziecka oraz zwyczajów danej parafii, może to być suknia dla dziewczynki, garnitur dla chłopca bądź alby dla dzieci obojga płci.

Tygodnie poprzedzające pierwszą komunię świętą, to czas gorączkowych przygotowań. Komunia, choć jest przede wszystkim doznaniem duchowym, wymaga planowania i logistyki godnej najprężniej funkcjonujących firm. Jedną z najważniejszych spraw, o której warto pomyśleć wcześniej, jest wybór ubioru oraz dodatków. Zależnie od płci dziecka i zwyczajów danej parafii, może to być suknia dla dziewczynki, garnitur dla chłopca lub alby dla dzieci obojga płci.
Ubrania na pierwszą komunię
Autor: ubiory-komunijne.pl
Źródło: http://www.ubiory-komunijne.pl/

Wybierając sukienkę dla dziewczynki, kierujmy się najważniejszą zasadą: szyk i klasa polegają na ostrożnym doborze poszczególnych elementów, natomiast przepych jest wrogiem szykownych stylizacji i może popsuć czar nawet najdoskonalszej sukni. Na początku zanalizujmy, jaką figurę ma dziecko i w jakim kroju sukni będzie wyglądać najlepiej. suknie komunijne o prostym kroju, skromne i wizytowe, sprawdzą się w każdej sytuacji. Zaś suknie obfitujące w zdobienia nie będą wyglądać korzystnie na dziewczynkach przy kości i niewysokich, ponieważ będą je pogrubiać. Wybór sukienki, to oczywiście sprawa gustu, ale pamiętajmy o proporcjach, gdyż najistotniejszą sprawą jest to, aby dziewczynka korzystnie prezentowała się w danym fasonie i dobrze się w nim czuła.

Pamiętajmy, że strój do pierwszej komunii świętej, to nie tylko suknia. Eleganckie białe buty będą doskonałym dopełnieniem stroju. Najlepiej, żeby buty były w kolorze białym lub w kolorze ecru, na jasnej, raczej płaskiej podeszwie. Czasem dla dziewczynek produkowane są obuwie komunijne na małym obcasie. Najważniejsze jednak, żeby miały zakryty przód.

Wianki komunijne
Autor: ubiory-komunijne.pl
Źródło: http://www.ubiory-komunijne.pl/

Torebka dla dziewczynki jest tak samo ważna jak pantofelki. Najważniejszą kwestią jest dobór fasonu pasującego do sukni. Gdy suknia jest skromna, torebka może stanowić perfekcyjną ozdobę stroju, gdy ma dużo falban, zdecydujmy się na prostą i gładką opcję. W sklepach komunijnych jest dużo koronkowych lub gładkich torebek ozdobionych kokardkami, ozdobnymi kamykami lub kryształkami. Torebka nie może być zbyt duża, ma zmieścić tylko książeczkę modlitewną, różaniec oraz chusteczkę. Najlepiej dobierzmy torebkę na pasku, by dziewczynka nie skupiała się cały czas na trzymaniu torebki i na jej pilnowaniu.

Ważną częścią stroju jest wianek. Możemy kupić tradycyjny model, wianek z żywych kwiatów, wianek z woalką, toczek bądź diadem. Na głowach dziewczynek mogą pojawić się także subtelne opaski lub spinki z wpiętymi we włosy kwiatkami. Najlepiej jednak pozostać wiernym tradycji i wybrać raczej proste wianki do pierwszej komunii świętej. Delikatna ozdoba głowy jest najbardziej dziewczęca i nada dziecku uroku. mężczyzn (polecamy moja strona) zęby (polecamy (szczegóły tu…))

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*