Skip to content

W jaki sposób leczyć depresję sezonową?
Depresja jest jedną z najbardziej niebezpiecznych chorób, gdyż wprowadza chorego w groźny stan, który w niektórych przypadkach może skończyć się chociażby samobójstwem. Na szczęście obecnie o wiele więcej osób zdaje sobie sprawę z tego, że depresja nie jest powodem do wstydu więc szuka pomocy u specjalistów. Odmiennym gatunkiem jest depresja sezonowa, która zazwyczaj występuje w okolicach miesięcy jesiennych i kończy się wiosną. Naukowcy nie znają dokładnych przyczyn występowania tego zjawiska, aczkolwiek podejrzewa się, iż obniżenie nastroju w miesiącach jesiennych i zimowych może być spowodowane głównie zimnymi temperaturami oraz brakiem światła słonecznego. Jeśli odczuwa się smutek, bezpodstawny lęk i niechęć do kontaktów z innymi ludźmi, być może cierpi się na depresje sezonową. Warto zaznaczyć, że schorzenie to występuje częściej u kobiet. W dodatku, może dotykać też dzieci. Jak w takiej sytuacji walczyć z tego rodzaju wrogiem?

Depresja jest jedną z najbardziej niebezpiecznych chorób, gdyż wprowadza chorego w groźny stan, który w niektórych przypadkach może skończyć się nawet samobójstwem. Na szczęście dzisiaj dużo więcej osób jest świadomych tego, że depresja nie jest powodem do wstydu i szuka pomocy u specjalistów. Odrębnym gatunkiem jest depresja sezonowa, jaka z reguły występuje w czasie miesięcy jesiennych i kończy się wiosną. Psychologowie nie znają prawdziwych powodów występowania tego zjawiska, aczkolwiek podejrzewa się, iż obniżenie nastroju w miesiącach jesiennych oraz zimowych może być spowodowane zazwyczaj zimnymi temperaturami oraz brakiem światła słonecznego. Kiedy odczuwa się smutek, nieuzasadniony lęk oraz niechęć do kontaktów z innymi ludźmi, być może cierpi się na depresje sezonową. Warto zaznaczyć, że schorzenie to występuje najczęściej u kobiet. Ponadto, może dotykać również dzieci. Jak w takiej sytuacji walczyć z tego rodzaju wrogiem?

depresja

Autor: micadew
Źródło: http://www.flickr.com
Najczęściej wykorzystywana jest psychoterapia. Czasami niezbędne jest też przyjmowanie środków przeciwdepresyjnych. Poleca się też wyjazd do państw, gdzie pogoda jest bardziej słoneczna. Efektywną oraz coraz częściej stosowaną alternatywą jest także fototerapia, czyli leczenie światłem. Lampy produkują z reguły światło, którego moc przekracza próg 2500 luksów. Naświetla się za ich pomocą oczy czy obszar, który znajduje się poniżej ludzkiego kolana.

Jeśli masz ochotę uzyskać dokładniejsze informacje na omawiany tutaj temat, to przeczytaj na stronie (https://www.restylane.com/pl/rewitalizacja-skrory), które najnormalniej w świecie Cię pochłoną.

Warto zaznaczyć, że światło, mimo że przypomina promieniowanie słoneczne, jest absolutnie bezpieczne, bowiem lampy posiadają stosowne filtry. Co ciekawe, ta opcja leczenia okazuje się być naprawdę dość skuteczna i pomaga nawet do 80% pacjentów. W dodatku, terapia światłem najczęściej nie generuje nieprzyjemnych skutków ubocznych, co jest jej istotną zaletą (więcej o światłoterapii).

Obecnie lampy stosowane w fototerapii można bez problemu kupić oraz postawić w swoim mieszkaniu czy biurze. Są coraz powszechniej stosowne, zwłaszcza, że sporo mówi się o schorzeniach depresyjnych i ludzie są skłonni do rozpoznawania charakterystycznych objawów też w swoim przypadku. Na szczęście rośnie więc świadomość społeczeństwa. Kiedy w czasie zimy i jesieni zauważymy u siebie przygnębiający nastrój, trzeba zdecydować się na terapię najlepiej światłem, jaka pozwala na przetrwanie do wiosny oraz cieszenie się doskonałym samopoczuciem – dobierz lampę dla siebie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*