Skip to content

W jaki sposób można dbać o stan swoich zębów, znaczenie właściwej profilaktyki i szybkiego leczenia.
O tym, żeby regularnie dbać o zęby słyszą wszystkie chyba dzieci, od maleńkości wpaja się im konieczność regularnego i dokładnego szczotkowania. Przyzwyczajenia tego typu mają ogromne znaczenie w w starszych latach, gdyż w dużym stopniu mogą ograniczyć kłopoty z występowaniem próchnicy, lecz mimo wszystko zupełnie jej nie wyeliminują. Na psucie się zębów wpływ mają także inne czynniki, na przykład niewłaściwa dieta czy naturalne skłonności, z tego też powodu oprócz samego mycia zębów koniecznym elementem dbania o nie muszą być regularne wizyty u dentysty.

O tym, aby systematycznie dbać o stan zębów słyszą wszystkie chyba dzieci, od maleńkiego wieku wpaja się im konieczność systematycznego i porządnego szorowania. Takie przyzwyczajenia i nawyki mają ogromne znaczenie w w starszych latach, gdyż w dużym stopniu potrafią ograniczyć problemy z próchnicą, lecz mimo wszystko zupełnie jej nie wyeliminują. Na psucie się zębów wpływ mają także inne czynniki, takie jak nieodpowiednia dieta albo naturalne skłonności, z tego też powodu oprócz samego mycia zębów koniecznym elementem ich pilnowania powinny być systematyczne wizyty u stomatologa.

Dentysta

Autor: ND Strupler
Źródło: http://www.flickr.com
Jest zalecane, aby to robić przynajmniej raz na rok, podczas takiego spotkania dobry dentysta (wypatrz promocje) kraków dokładnie skontroluje stan jamy ustnej i w razie jakiś problemów zaproponuje właściwe leczenie. Przy ubytkach sprawa nie jest skomplikowana, jeżeli zrobi się z nimi w miarę szybko porządek, gdy są małe, to ani nie będzie to bolało, ani nie będzie także bardzo kosztowne. Nieduże ubytki u dobrego stomatologa (zobacz https://stomatologiacichon.pl/rtg-zebow-rentgen/) da się zrobić już za kilkadziesiąt złotych, lecz jeśli robione to będzie później, to koszty bardzo się mogą zwiększyć.

Jeśli jest poważniejsza próchnica niekiedy konieczne się okazuje leczenie kanałowe kraków . Tu leczenie jest już dużo poważniejsze, sporo więcej też będzie kosztować. Oprócz wypełnienia, którego potrzeba będzie sporo więcej niż przy niewielkiej plombie trzeba doliczyć jeszcze koszt opracowania i zaleczenia kanałów, a będzie to kosztowało nawet kilkaset złotych.

Niekiedy ząb jest w takim stanie, że zostaje jedynie korzeń, więc kolejnym wydatkiem będzie osadzenie korony. Widać więc, że zdecydowanie bardziej będzie się opłacało chodzenie do dentysty, szczególnie że obecne metody zapewniają w zasadzie bezbolesne leczenie. Powszechnie używane są zastrzyki znieczulające, dzięki którym poważne nawet wiercenie nie będzie boleć. Dbałość o zęby powinna się przejawiać nie tylko pilnowaniem, czy nie mają ubytków, ale także czy są proste i dobrze rozłożone, tym z kolei zajmuje się ortodonta kraków , do którego należy się wybrać, jeżeli ma się wątpliwości.