Skip to content

Jak można finansować wyposażenie lekarskich gabinetów, jakie plusy ma leasing urządzeń medycznych.
Aktualna medycyna wykorzystuje wiele bardzo nowoczesnych urządzeń i sprzętów. Przez to lekarze mogą znacznie skuteczniej leczyć swoich pacjentów, przeprowadzać różne diagnozy i zabiegi. Lecz przeważnie urządzenia te sporo kosztują, zwłaszcza te z najwyższej półki, lecz w nowoczesnych gabinetach wręcz konieczne go tego, aby leczyć w zgodzie z najwyższymi standardami.

Aktualna medycyna korzysta z wielu bardzo nowoczesnych urządzeń i sprzętów. Przez to lekarze mogą skuteczniej leczyć pacjentów, wykonywać rozmaite zabiegi i diagnozy. Jednak z reguły urządzenia te są bardzo drogie, zwłaszcza te z najwyższej półki, lecz w nowoczesnych gabinetach niezbędne go tego, aby leczyć w zgodzie z najwyższymi standardami.

Dla większości lekarzy, zwłaszcza zaczynających swoją praktykę, koszt elementarnego nawet wyposażenia najczęściej przekracza ich możliwości finansowe. W szczególności będzie to dotyczyć przykładowo dentystów. Wprawdzie mogą oni ruszyć z podstawowym fotelem i paroma niezbędnymi akcesoriami, lecz chcąc zapewnić kompleksowy zestaw usług powinni jeszcze posiadać rentgen – (pracownia http://www.atomrtg.pl) albo przyrząd do czyszczenia kanałów. I okazuje się, że na taki zestaw sprzętu na początek potrzeba będzie blisko sto tysięcy, co dla młodego lekarza może być kwotą nie do przejścia.

Jeśli zainteresował Cię ten tekst, przeczytaj inne wiadomości w tym temacie. Najlepiej sprawdź sam (http://www.margaretka-swietokrzyska.pl/pl/blog/), odnajdziesz tu analogiczne informacje.

Szczęśliwie są sposoby na to, żeby w jakiś sposób sfinansować zakup koniecznego wyposażenia gabinetu, czy to właśnie otwieranego, czy działającego już dłużej.

sprzęt

Autor: Steven Depolo
Źródło: http://www.flickr.com

Jednym z tego typu sposobów, bardzo popularnym w lekarskim środowisku jest leasing sprzętu medycznego. Oferowany jest on przez parę banków, specjalizujących się właśnie w tym obszarze finansowania, dając przy tym kilka rozmaitych możliwości. W zależności od charakteru urządzeń i oczekiwań klienta można się zdecydować albo na leasing finansowy, albo operacyjny. Przy pomocy leasingu można finansować kupno sprzętu i urządzeń medycznych całkowicie nowych, lecz niekiedy również używanych.

Ogromnym plusem leasingu jest prostota i szybkość otrzymania. Nie potrzeba składać jakiejś dużej liczby dokumentów, z reguły banki będą tutaj stosować procedurę w wersji uproszczonej, która do minimum ogranicza potrzebne sprawy formalne. Umowy są rozpatrywane i zawierane szybko, więc trzeba więc długo czekać na sprzęt, którego się potrzebuje. Wszystkie te rzeczy powodują, że aktualnie Leasing 0% na urządzenia i sprzęt medyczny jest najczęściej wybieraną formą finansowania swojego gabinetu.