Skip to content

Jak można finansować wyposażenie lekarskich gabinetów, jakie plusy ma leasing urządzeń medycznych.
Aktualna medycyna wykorzystuje wiele bardzo nowoczesnych urządzeń i sprzętów. Przez to lekarze mogą znacznie skuteczniej leczyć pacjentów, wykonywać rozmaite zabiegi i diagnozy. Jednak z reguły urządzenia te sporo kosztują, szczególnie te z najwyższej półki, ale we współczesnych gabinetach niezbędne go tego, żeby leczyć w zgodzie z najwyższymi standardami.

Aktualna medycyna korzysta z wielu bardzo nowoczesnych urządzeń i sprzętów. Przez to lekarze mogą skuteczniej leczyć pacjentów, wykonywać rozmaite zabiegi i diagnozy. Jednak z reguły urządzenia te są bardzo drogie, zwłaszcza te z najwyższej półki, lecz w nowoczesnych gabinetach niezbędne go tego, aby leczyć w zgodzie z najwyższymi standardami.

Dla większości lekarzy, zwłaszcza zaczynających swoją praktykę, koszt elementarnego nawet wyposażenia najczęściej przekracza ich możliwości finansowe. W szczególności będzie to dotyczyć przykładowo dentystów. Wprawdzie mogą oni ruszyć z podstawowym fotelem i paroma niezbędnymi akcesoriami, lecz chcąc zapewnić kompleksowy zestaw usług powinni jeszcze posiadać rentgen – (pracownia http://www.atomrtg.pl) albo przyrząd do czyszczenia kanałów. I okazuje się, że na taki zestaw sprzętu na początek potrzeba będzie blisko sto tysięcy, co dla młodego lekarza może być kwotą nie do przejścia. Szczęśliwie są sposoby na to, żeby w jakiś sposób sfinansować zakup koniecznego wyposażenia gabinetu, czy to właśnie otwieranego, czy działającego już dłużej.
sprzęt
Autor: Steven Depolo
Źródło: http://www.flickr.com

Jednym z tego typu sposobów, bardzo popularnym w lekarskim środowisku jest leasing sprzętu medycznego. Oferowany jest on przez parę banków, specjalizujących się właśnie w tym obszarze finansowania, dając przy tym kilka rozmaitych możliwości. W zależności od charakteru urządzeń i oczekiwań klienta można się zdecydować albo na leasing finansowy, albo operacyjny. Przy pomocy leasingu można finansować kupno sprzętu i urządzeń medycznych całkowicie nowych, lecz niekiedy również używanych.

Ogromnym plusem leasingu jest prostota i szybkość otrzymania. Nie potrzeba składać jakiejś dużej liczby dokumentów, z reguły banki będą tutaj stosować procedurę w wersji uproszczonej, która do minimum ogranicza potrzebne sprawy formalne. Umowy są rozpatrywane i zawierane szybko, więc trzeba więc długo czekać na sprzęt, którego się potrzebuje. Wszystkie te rzeczy powodują, że aktualnie Leasing 0% na urządzenia i sprzęt medyczny jest najczęściej wybieraną formą finansowania swojego gabinetu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*