Skip to content

W jaki sposób pomóc swojej wątrobie? Poznaj dostępne leki na jej regenerację
Święta lub inne uroczystości to czas, kiedy przeważnie rezygnujemy z diety oraz objadamy się smakołykami, niejednokrotnie zawierającymi duże ilości tłuszczu lub cukru. Nie odmawiamy sobie kolejnego kawałka apetycznej pieczeni bądź pysznie prezentującego się ciasta, bo przecież normalnie nie jemy tak dużo, dlatego raz na jakiś czas możemy dać się rozpieszczać. Niestety nasza wątroba niechętnie się z nami zgadza, często się sprzeciwiając, co objawia się wzdęciami, bólami oraz innymi dokuczliwymi przypadłościami. Wtedy idealną pomocą – rzecz jasna poza odpuszczeniem sobie kolejnej dokładki – będą odpowiednie lekarstwa, których celem jest regeneracja wątroby.

Święta czy inne uroczystości to okres, kiedy na ogół rezygnujemy z diety i objadamy się smakołykami, nieraz zawierającymi duże ilości tłuszczu czy cukru. Nie odmawiamy sobie kolejnego kawałka smacznej pieczeni bądź pysznie prezentującego się ciasta, bo przecież normalnie nie zjadamy tak dużo, zatem raz na pewien czas możemy sobie pozwolić. Niestety nasza wątroba niechętnie się z nami zgadza, często odmawiając posłuszeństwa, co przejawia się wzdęciami, bólami oraz innymi niemiłymi dolegliwościami. Wtedy idealną pomocą – naturalnie poza odpuszczeniem sobie następnej dokładki – będą właściwe lekarstwa, których celem jest regeneracja wątroby.

lekarstwa

Autor: Steven Depolo
Źródło: http://www.flickr.com
Leki te sprzedawane są we wszystkich aptekach, co w związku z tym możemy wybrać?

Jednym z najpopularniejszych jest Hepatil, zawierający ornitynę, której zadaniem jest pomoc w leczeniu niewydolności wątroby. Pobudza zachodzące w organizmie procesy odtruwania, szczególnie po ciężkostrawnych potrawach, jednakże lek można również brać w razie trudniejszych dolegliwości, m.in. w zapaleniu lub marskości tego organu. Częstokrotnie kupowany jest także Sylimarol, który nade wszystko ma zabezpieczać i regenerować komórki wątroby, w czym pomocna jest zawierająca się w nim sylimaryna. Niestety nie eliminuje dolegliwości momentalnie, ale po trzydziestu dniach na pewno dostrzeżemy korzystne rezultaty.

lekarstwo

Autor: Global Panorama
Źródło: http://www.flickr.com
Trzeba być systematycznym, dzięki temu nasza wątroba bez wątpienia nam się odwdzięczy oraz nie będzie już sprawiać kłopotów. Dobrze też mieć na względzie Rapacholin C, którego fundamentalnym działaniem jest pobudzanie wytwarzania żółci oraz jelit. Do głównych składników wchodzących w jego skład zaliczają się np. wyciąg z korzenia rzodkwi czarnej i z ziela karczocha, a także olejek miętowy. Rapacholim ma także działanie przeciwzaparciowe, z czym też zmaga się wiele osób, szczególnie gdy na pewien czas w związku ze świętami przestają ćwiczyć.

Warto jest pamiętać o lekach, które możemy kupić, jeśli i my posuniemy się za daleko z jedzeniem, i będzie nam niezbędne dodatkowe wsparcie, aby pozbyć się wzdęć i dokuczliwego bólu.

ekscytujący wpis? Jeżeli tak myślisz, kliknij bez ociągania tutaj, gdyż te teksty z pewnością też uznasz za warte przejrzenia!

Zawsze należy jest mieć jakieś lekarstwa w swojej apteczce i włożyć ją do torby, jeżeli na święta wyjeżdżamy gdzieś dalej. Naturalnie lepiej jest powstrzymać się od zbyt dużych porcji, ale czasem po prostu ciężko jest się nam oprzeć, gdy na stole widzimy tyle przysmaków.