Skip to content

Jak rozwiązywać problem z włosami i skórą głowy?
Włosy posiadają niezwykle ważną funkcję dla człowieka, chroniąc skórę głowy i izolując ją od chłodu. Posiadają również bardzo istotną funkcję pod względem estetycznym, ponieważ stanowią istotny składnik wyglądu. Od dobrze dobranej fryzury uzależnione jest bardzo dużo, można za jej pomocą na przykład optycznie zmieniać owal twarzy. Odpowiednie dbanie o włosy to nie wyłącznie domena kobiet, ale każdego człowieka.

Włosy pełnią niezwykle ważną funkcję dla organizmu, chroniąc głowę i izolując ją od niskich temperatur. Posiadają również niezwykle ważną rolę estetyczną, ponieważ stanowią istotny składnik wyglądu. Od odpowiedniej fryzury uzależnione jest bardzo dużo, można za jej pomocą na przykład pozornie zmieniać owal twarzy. Staranne dbanie o włosy to nie tylko zadanie pań, ale wszystkich ludzi.

farbowane włosy

Autor: Simson Petrol
Źródło: http://www.flickr.com

Obecnie istnieje ogromna gama różnego rodzaju kosmetyków do włosów, wykorzystywanych do mycia, stylizacji itp. Panuje jednak tendencja do produkowania tego typu środków z dużą zawartością rozmaitych środków chemicznych, które niekiedy wpływają drażniąco na skórę na głowie. Problem osłabionych i wypadających włosów aktualnie jest bardzo często spotykany. Źródła podają rozmaite sposoby na radzenie sobie z problemem, nie zawsze efektywne.

Specjalne środki kosmetyczne do włosówNa opakowaniach kosmetyków oferowanych w drogeriach niejednokrotnie można znaleźć informacje o działaniu zbawiennym dla włosów i skóry na głowie, tymczasem w składzie są tam szkodliwe substancje. Przykładowy szampon na słabe włosy nie powinien przykładowo zawierać oblepiających włosy i drażniących silikonów – poradź się farmaceuty.

Ostatnio została przygotowana nowa, bardzo interesująca oferta – aby ją zobaczyć, kliknij tu i spójrz na ofertę a z pewnością się nie zawiedziesz.

W tej kwestii stosunkowo dobrze działają szampony na bazie ziół, które jednak warto stosować z odżywką, która zniweluje efekt szorstkich włosów. Do radzenia sobie z problemem osłabionych włosów polecane są różnorodne wcierki, czyli specjalne odżywki do wmasowywania w skórę na głowie. Niektóre wcierki są bardzo skuteczne, oprócz powstrzymywania wypadania powodują również wyrastanie nowych włosów.

Środki dostępne w aptekach
W kwestii wypadania włosów, to stanowi ono szczególnie duży problem dla panów w konkretnym wieku. U niektórych masowe wypadanie włosów rozpoczyna się wcześniej, u pozostałych później, prawie za każdym razem jednak jest dużym problemem na tle psychicznym. Na powstające zakola panowie stosują różnorodne środki, także kupowane w aptece. Idealny lek na łysienie dla mężczyzn niestety nie został jeszcze stworzony, jednak istnieją takie, które dają rezultaty – nowości z apteki. Najczęściej są to leki oferowane w specjalnych ampułkach, których zawartość wciera się systematycznie w skórę na głowie.