Skip to content

W jaki sposób w niedługim czasie wrócić do dobrej kondycji!
Z profesją fizjoterapeuty w polskich warunkach jest trochę tak jak z polskim powszechnym bałaganem. to prawda, sytuacja w wielu obszarach się naprawia, lecz jakby na złość, co jakiś czas powraca następna sprawa, której – mówiąc delikatnie – nikt nie raczy zmienić. Tak jest na przykład z uregulowaniem grupy zawodów. Niedawno jeszcze były już minister sprawiedliwości postąpił o krok dalej i zaczął popularyzować deregulację nie myśląc chyba jednocześnie o tym, iż zamiast deregulować powinno się po pierwsze poszczególnewybrane profesje znormalizować!

Z zajęciem fizjoterapeuty w polskich warunkach jest prawie tak jak z polskim wszechobecnym nieuporządkowaniem. Co prawda, perspektywa w wielu płaszczyznach się reformuje, ale jakby na złość, co jakiś czas wraca kolejna kwestia, której – mówiąc aluzyjnie – nikt nie raczy zmienić. Tak jest na przykład z regulacją niektórych zawodów. jakiś czas temu jeszcze były już minister sprawiedliwości poszedł o krok dalej i rozpoczął promować deregulację nie myśląc chyba jednakowoż o tym, iż zamiast deregulować powinno się przede wszystkim niektórewybrane profesje uregulować!

fizjoterapeuta

Autor: Nick Webb
Źródło: http://www.flickr.com
Tak jest przykładowo w kwestii profesji psychologa czy fizjoterapeuty. W obu tych zawodach brak jest skodyfikowanych regulacji. które definiują specjalistów, właściwości, jakimi powinni się odznaczać, stażem pracy, dokształceniem, itd. Co do psychologii jednakowoż stan prawny wygląda ciut lepiej, ale już z profesją fizjoterapeuty jest gorzej niż fatalnie.

Ten zawód nie jest w jakikolwiek sposób regulowany przez państwo, więc mogą go sprawować osoby nieposiadający właściwych kwalifikacji, a tym samym szkodzące potencjalnym klientom. najlepsza możliwość jest taka, że tworzą się prawne uregulowania, a traktować by one miały zakres obowiązków. Bardzo dobrze by było, gdyby pojawiły się w takiej regulacji przepisy uzyskiwania prawa do podjęcia tego zawodu. Jednocześnie, niezbędny w tym wszystkim jest tzw. oficjalny wykaz fizjoterapeutów. Mało i dużo zarazem, szczególnie, kiedy nie widać chęci ze strony państwa do takich inicjatyw.

rehabilitacja

Autor: MartialArtsNomad.com
Źródło: http://www.flickr.com

Wspomniana normalizacja to najlepsza ochrona przed oszustami obiecującymi niebywałe wyniki leczenia. łatwo zgadnąć, że miast złotych gór taki człowiek dostaje nic nie wnoszące do tematu praktyki, a co gorsza narażony jest na nadwyrężenie stanu zdrowia. powinno się wystrzegać takich „specjalistów”, bo praca fizjoterapeuty polega na znaczącej ingerencji w nasze ciało, co w rękach niekompetentnej osoby może nam bardzo odbić się na zdrowiu.

Warto przeanalizować przygotowanie danego specjalisty, poczytać o nim opinie, popytać znajomych, rodziny. Wielu kompetentnych fachowców posiada ukończoną uczelnię wyższą, a jest ich bardzo dużo w Polsce (zwłaszcza duże miasta tj.

Czy pragniesz przeczytać więcej nowości (http://podologmarcinkowska.pl/wizyty-domowe/podolog-gliwice/) na analizowane na tej witrynie zagadnienie? Jeżeli tak, kliknij ten link – nie zawiedziesz się. To podobna tematyka!

Warszawa,Wrocław, Kraków, Poznań, ale nie tylko – fizjoterapeuci z innych miast). Dla chcącego nic trudnego.